Яке значення раків та ракоподібних у природі та житті людини? Здається, що їх роль незначна, але насправді вони є важливими для природи та людей.
Хто такі ракоподібні?
Ракоподібні – це різноманітна і численна група, переважно членистоногих, які живуть у водному середовищі. До них відносять близько 40 тисяч сучасних видів ракоподібних. Деякі з них ведуть донний спосіб життєдіяльності, а інші є невід’ємною частиною прісноводного і морського планктону. Це, як правило, в основному активні повзаючі або плаваючі тварини. Але серед таких ракоподібних можна зустріти і нерухомих прикріплені форми – такі як морські жолуді й качечки. Деякі з ракоподібних пристосувалися і до життя на землі. Наприклад, мокриці можуть мешкати в грунті різних широт, причому навіть в пустелі, але при цьому вони ведуть досить прихований спосіб життя і мешкають в норах
Значення ракоподібних у природі та житті людини
Значення ракоподібних в житті людини не можна перебільшити – оскільки прісноводні і морські види ракоподібних являють собою їжу для більшості видів риб та інших тварин. Дафнії і інші ракоподібні служать в якості корму для різних прісноводних риб і їх личинок.
Деякі види ракоподібних здатні відціджувати воду своїми грудними кінцівками в процесі харчування. Як результат – покращується якість води. Вони поїдають відмерлі організми і це перешкоджає розкладанню органічних речовин у воді і її цвітінню.
Краби або омари людина використовує в їжу в смаженому або вареному вигляді. Вони благотворно впливають на організм. Корисні речовини, які містяться в ракоподібних, покращують зір, приводять у норму функціонування нервової системи. Їх вживання зменшує ризик виникнення злоякісних пухлин. Ракоподібні є джерелом вітамінів, заліза, кальцію і цинку.
Мокриці, які проживають на суші, здатні переробляти рослинний матеріал, тим самим збагачують ґрунт і підвищують його родючість.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися яку роль відіграють ракоподібні в житті людини.
Яке значення мають ракоподібні у природі та в житті людини?
1. Є ланкою ланцюгів живлення.
2. Річкові раки — санітари водоймищ, оскільки поїдають відмерлі організми. Дафнії, циклопи та інші дрібні ракоподібні використовують велику кількість органічних залишків, загиблих дрібних тварин, бактерій і цим очищують воду.
3. Дрібні ракоподібні є джерелом живлення більших водяних тварин: криль слугує підкормкою для китів, ластоногих і риб.
4. Дафніями, циклопами підгодовують молодь риб у рибних господарствах: осетрів, севрюг тощо.
5. Ракоподібні — промислові тварини (раки, омари, краби тощо).
6. Ракоподібні — делікатесні харчові організми.
7. Із креветок, крилю виготовляють поживні їстівні пасти, жир, кормове борошно.
8. Циклопи є проміжними хазяїнами паразитичних плоских та круглих червів (стьожака, ришти).
9. Паразитичні оселяються на рибі, молюсках, кільчастих червах.
10. Дрібні ракоподібні є живим кормом для акваріумних риб.
спасибо
спасибо я на тебя не нападу
Спс
Допомогло
Дякую, дуже допомогло…
Спасібо