Яке значення для науки мають викопні рослини Ви дізнаєтеся в цій статті.
Значення для науки викопних рослин
Ззначення для науки викопних рослин величезне:
- По викопним рослинам відновлюють зовнішній вигляд і будову вимерлих організмів;
- Дізнаються про рослинний і тваринний світ минулого;
- Зіставляючи, викопні рослини земних пластів з різних геологічних епох, роблять висновок про зміну органічного світу в часі. (Найбільш давніми є безхребетні тварини, які пізніше з’явилися тварини типу хордових. Їх еволюція проходила поетапно: риби, земноводні, плазуни, птахи, ссавці. Молодші види більше схожі на сучасні форми. В одну геологічну епоху панували рептилії, в іншу, ссавці.
- Викопні рештки дають великий матеріал про спадкоємні зв’язки між різними систематичними групами.
Завдяки цим даними вдалося встановити перехідні форми і філогенетичні ряди.
Наука, що вивчає викопні рослини, називається палеоботанікою і є галуззю ботаніки. Основним способом розмноження перших наземних рослин як вимерлих, так і сучасних було спорове розмноження, яке характерне і для водоростей.
Всі вищі рослини, які розмножуються спорами, ботаніки об’єднують під спільною назвою – вищі спорові рослини. До них відносять відділи Риніофіти, Зостерофілофіти, Тримсрофіти, Псилотофіти, Бріофіти (Мохоподібні), Лікоподіофіти (Плауноподібні), Еквізетофіти (Хвощеподібні) і Поліподіофіти (Папоротеподібні). Представники перших трьох відділів – виключно вимерлі рослини, інші відділи представлені як вимерлими, так і сучасними групами рослин (таксонами).
Спільним для всіх рослин, що освоїли для свого існування сушу, яка є значно складнішим для життя середовищем, є розчленування тіла на надземну і підземну частини відповідно до двох частин середовища – повітряного і ґрунтового.