Чим відрізняється бустер від автокрісла

Кожна мати намагається створити своїй дитині максимально комфортні та безпечні умови. Особливо , якщо це стосується безпеки на дорозі. Тут незамінним помічником для мам стає автокрісло . І якщо раніше наявність його в машині було суто особистою справою , то сьогодні — це обов’язкова умова перевезення дитини в автомобілі. Закон на боці дитини , тільки тяжкий вибір моделі , фірми -виробника і навіть забарвлення все одно ляже на тендітні мамині плечі . Дуже часто в магазинах мамам підросли дітлахів пропонують бустер замість звичного автокрісла. Яка різниця між першим і другим ми і спробуємо розібратися.

Відмінності (різниця) бустера від автокрісла:

  • Бустер відноситься до категорії автокрісел для самого старшого віку.
  • Автокрісло має додаткові ремені безпеки , в бустері дитина пристебнутий тільки автомобільними ременями.
  • Автокрісло має бічний захист і спинку , бустер являє собою сидіння без додаткових засобів безпеки.

Різновиди автокрісел

Спеціальне автомобільний пристрій для перевезення дітей — автокрісло з’явилося ще в тридцяті роки XX століття , але призначалося скоріше для того , щоб дитина не відволікав батьків від управління автомобілем , ніж берегло від травмування . Зовсім скоро провідні виробники аксесуарів для дітей вдосконалили автокрісло , тепер його основною функцією стало забезпечення максимальної безпеки дитини під час поїздки і захисту від травм під час аварії. Сьогодні існує певний стандарт , якому повинні відповідати автокрісла. За цим стандартом визначено п’ять різновидів автокрісел : автолюлька (0 ) , автокрісло- переноска ( 0 +) , група 1, група 2 і бустер . Це поділ грунтується на вікових особливостях дітей , їх зростанні і вазі . Принципових відмінностей у будові між першими чотирма немає. Правда , люлька більше нагадує коляску , а переноска фіксує дитину в напівлежаче положення , у всіх цих видів автокрісел є одне спільне — дитина надійно закріплений в автокріслі з усіх боків. З бустером все трохи інакше .

Зовнішній вигляд і способи кріплення бустера та автокрісла

Щоб зрозуміти принципову різницю між автокріслом і бустером , потрібно зрозуміти , що вони собою представляють. Зовні автокрісло нагадує звичайне крісло без ніжок. Воно забезпечене спеціальними ременями безпеки , які фіксують дитину в п’яти точках його тіла , не дозволяючи випасти з крісла навіть при ударі. Існують додаткові « зручності» , наприклад , підлокітники , що регулюється по висоті спинка , знімний столик для іграшок. Всі ці додаткові аксесуари здатні вплинути на ціну автокрісла , але не на його безпеку. В автомобілі автокрісло кріпиться двома способами: стаціонарними автомобільними ременями безпеки або за допомогою системи Isofix , яка являє собою металеві замки , що кріпляться безпосередньо до сидіння . Але цими пристроями забезпечений не кожен автомобіль .

Якщо автокрісло можна порівняти зі звичайним кріслом , то бустер з табуретом . Тобто у нього відсутня спинка і бічний захист . У деяких моделях бустеров є підлокітники , але частіше немає. Взагалі , використання бустера застосовано, якщо дитина досягла середнього шкільного віку , коли зростання ще не дозволяє користуватися стандартними ременями безпеки , а автокрісло вже мало. Бустер ж піднімає вашої дитини на зручну для пристібання ременями висоту. Хоча , з точки зору безпеки , відсутність бічної захисту , спинки і додаткових ременів все ж небажано.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *