“Чарівні окуляри” аудіокнига (скорочено)

нестайко Чарівні окуляри аудіокнига Українські книги

Всеволод Нестайко “Чарівні окуляри” аудіокнига скорочено слухати онлайн варто, щоб дізнатися чи зміг Вася та Роман навчитися робити добрі справи.

Аудіокнига “Чарівні окуляри” скорочено

Аудіо казка “Чарівні окуляри” слухати можна у відео, яке доповнюють картинки, ілюстрації до твору, які допомагають краще запам’ятати зміст твору та стислий переказ.

“Чарівні окуляри” про що твір?

ПРИГОДА 1

Рудого Васю Богданця однокласник Роман Черняк називав Рудим Африканським Їжаком. Вася заздрив Роману, адже він був лідером класу. А Василько вдався в дідуся – худенький та веселий.

Дід казав, що Вася незвичайний хлопчик, бо бачить дивні сни, у яких писав посібник з хімії або був президентом Африки. Одного разу Вася знайшов у книзі з української мови записку, мовляв «ти повинен знайти чарівні окуляри, якщо хочеш побачити дещо казкове. Ритас». Здивований хлопчик подумав, що це написала його однокласниця Рита Скрипаль і весь час посміхався їй, а дівчина у відповідь тільки кривилася.

Дивну поведінку Васі помітив Ромка, і почав розпитувати. Вася розповів йому про записку, хотів навіть показати її, та літери на ній кудись зникли. Увесь клас сміявся з Васі та його дивної поведінки. Та хлопець думав лише про те, де ж знайти ті окуляри. Він одягав окуляри старої вчительки математики, бабусі і навіть пів години провів у магазині «Оптика», та нічого казкового не знайшов.

Дорогою додому, у парку на лавці він побачив окуляри. Щойно одягнув їх, побачив свого однокласника Рому на п’ятиметровій трансформаторній будці. Хлопець не міг спуститися на землю, бо драбина впала. Вася зняв окуляри і побіг рятувати друга, з яким вони жили по сусідству. Роман не повірив розповіді про чарівні окуляри і пішов з Васею в сквер, до лавки з окулярами. Та коли вони наблизилися окуляри зникли. Друзі вирішили знайти їх.

ПРИГОДА 2 “Знайомство з дивною Маргаритою Степанівною”

Хлопці нікому не розповіли про свою пригоду, але щодня ходили у сквер, де щодня бачили на лавці окуляри, які одразу ж зникали.

Якось їх однокласниця Рита загубила золотий ланцюжок з кулоном у вигляді серця, який взяла у мами без дозволу. Пропажу шукав увесь клас, а хлопці згадавши про чарівні окуляри побігли у парк. Там вони зустріли бабусю, яка  сказала, що то її окуляри і без них вона нічого не бачить. Друзі вирішили провести її додому. Квартира Маргарити Степанівни знаходилася на першому поверсі за гарно розписаними дверима. Бабусина квартира була темною, зі старими меблями та дивними картинами із зображенням відьом.

Жінка повідомила, що знає про те, що хлопці шукають окуляри, але оскільки вони ображали її кота та розбили м’ячем вікно, вони їх не отримають. Коли бабуся вийшла в іншу кімнату, Вася побачив окуляри на трюмо, одягнув їх і побачив ланцюжок Рити, який лежав у спортзалі під матами. Хлопці хотіли покинути квартиру бабусі, та двері були зачинені. Лише після того, як колишня актриса станцювала і поспівала, вона відпустила хлопців. Друзі побігли до школи і повернули ланцюжок Риті.

ПРИГОДА 3 “Дід Мороз у підвалі. Ковалі щастя”

Роману кортіло перевірити, як працюють чарівні окуляри. Він довго думав, з якої ж халепи витягти Васю і придумав, що той має спуститися у підвал, пошкодити ногу, а він прийде йому на допомогу. Та як тільки Вася зайшов до підвалу, двері зачинилися. Хлопець почув новорічну пісню, а тоді побачив Діда Мороза в комірчині 13 квартири. Дідусь розповів, що він має чарівний годинник, на якому ковалі у червоних фартухах вибивають золоті частини, які він вкладає у подарунки для дітей, і ті приносять їм щастя. І додав, що найприємніше, коли ти робиш добро таємно. Якщо так зробити напередодні Нового року, увесь прийдешній рік буде вдалим. В цей момент Вася зрозумів, що чарівні окуляри на дідові, і Роман не зможе його знайти, і все навколо стало розмитим. Хлопчик прийшов до тями, коли його відшукав Роман. Вася хотів познайомити його з Дідусем, але той кудись подівся, та й комірчина була замкнена.

ПРИГОДА 4 Двірничка-чарівничка

Василь і Роман бажали залишити чарівні окуляри. Вони шукали Маргариту Степанівну, але двері її квартири були зачинені. Двірничка, схожа на Маргариту, запросила їх до підвалу. Там вони одягнули темні окуляри, які дала їм жінка, і осліпли. Вони були налякані, а жінка сказала, що це покарання за те, що вони хотіли заволодіти окулярами.  Друзі зрозуміли свою помилку.

ПРИГОДА 5 Суд у цирку

Рудик Руденко з’явився в класі хлопців. Вася з нього глузував і раптом він разом з Васею ненароком опинився у країні рудих, де Романа судили за глузування над рудими. Роман каявся і обіцяв більше не глузувати.

ПРИГОДА 6 «Дипломат» з доларами.

Роман і Василь хотіли здати злодіїв в поліцію, розмову яких чули колись у підвалі. Але випадково вони знайшли у підвалі кейс з доларами. Тітка-чарівниця перевірила їх на чесність.

ПРИГОДА 7 Георгій Васильович і Миколай Чудотворець.

Роман хотів допомагати поліції, але боявся заходити до відділку. Тоді він з Васею допоміг художнику знайти ікону Миколи Чудотворця, яку було загублено

ПРИГОДА 8 У Телебанії-Заекранії

Роман був із заможної родини і не цікавився книжками, а Василько, маючи старий телевізор, любив читати. Ромка вважав, що читання – для слабаків. Якось Роман запросив Васю пограти у комп’ютерні ігри, але Васько коли прийшов до нього, побачив друга на екрані телевізора. Вася врятував його, завдяки уяві. Роман вирішив, що тепер теж буде читати.

ПРИГОДА 9 Перше кохання діда Грицька

Василько не хотів їхати до діда і баби на літні канікули, але туди потрапив. Він сумував за другом. Дід розповів Васі про своє кохання в молодості і про загублений лист. Вася вирішив допомогти йому і знайшов лист за допомогою чарівних окулярів.

ПРИГОДА 10 Анжеліка

Вася дізнавшись, що Роман приїхав з відпочинку, і повернувся на декілька днів додому. Він дізнався, що Роман в Болгарії, через дівчину втратив свої окуляри.

ПРИГОДА 11  Козачок Ґулька.

По сусідству з хлопцями поселився учень 9 класу Альберт Біляков (Алик Мармиза), хуліган, який вимагав гроші у менших. Коли він пристав до Васі з Романом і одразу на його лобі незрозуміло звідки вилізли дві великі сині ґулі.  Друзі скористалися чарівними окулярами і побачили козака Ґулька, який захищав дітей. Він запросив їх до Синього Потойбіччя. 

ПРИГОДА 12 Чарівник Часомір і чаклун Зловред Поганський.

Вася розповів Роману, як минулого року на канікулах грав новим м’ячем, коли до нього підійшов незнайомий хлопець, взяв м’яч і почав ним гратися. Вася обзивав його, а потім забрав м’яча і пішов. Згодом він дізнався, що хлопець був глухонімим, і вирішив попросити допомоги у козака Гульки. Разом вони полетіли у Синє Потойбіччя до чарівника Мить Митьовича Часоміра, який повинен був допомогти Васі повернутися в минуле. Повернувшись в минуле, Вася пограв у м’яча з глухонімим хлопчиком.

ПРИГОДА 13 Викрадення.

Роман і Вася планували поділитися чарівними окулярами, але Роман зник разом з ними. Вася зрозумів, що його викрали, і разом з Ґулькою вирушили на його пошуки. Вони дізналися, що Романа тримають зв’язаним у якомусь підвалі. Вася і Ґулька визволили його і повернулися додому. Рома повернув окуляри Васі.

ПРИГОДА 14 Остання.

Хлопці вирішили віддати окуляри Любочці, сестрі Рити Скрипаль, яка нічого не бачили. І Любочка почала бачити після операції.

Оцініть статтю
Додати коментар