Чим відрізняється купе від плацкарта

Всім відомо , що літати літаком набагато простіше і швидше , ніж переміщатися на якомусь іншому виді транспорту. Але літак , яким би комфортабельним він не був, ніколи не зможе змагатися в романтиці з потягом. Уявіть : ніч , що мелькають за віконцем ліхтарі , незнайомі станції , гітарні акорди з сусіднього купе — і все це відбувається під монотонний стукіт коліс … При покупці квитка на поїзд , вам обов’язково запропонують два варіанти розміщення : в купе або плацкарті . Про різницю між цими двома видами вагонів ми і постараємося розповісти.

Відмінності купе від плацкарта :

  • Як вид вагона купе поширені в усьому світі , плацкартні вагони тільки на пострадянському просторі.
  • У купейному вагоні пасажирських місць менше , ніж в плацкартному вагоні.
  • Полиці в купе трохи довші , ніж у плацкарті .
  • Кожне купе має двері , у плацкарті двері не передбачені.

Історична довідка

Спочатку , поки подорожі залізницею не було тривалим , всі вагони були загальними . Але поступово протяжність шляху все збільшувалася , пасажирам потрібно було якимось чином відпочивати. У 1831 році молодий проектувальник за прізвищем Пульман запропонував переобладнати вагони для зручності пасажирів. Для цього необхідно було розширити сам вагон , встановити відкидні полиці для сну , столик , а головне — двері на коліщатках , яка роз’їжджалася , відгороджуючи пасажирів від інших. Спочатку , чиновники відкинули проект , але один раз прокотившись у пробному вагоні подібного виду , прийняли рішення про масове запуску у виробництво. Саме так з’явилися перші вагони- купе.

Плацкарт — це явище виключно радянське. З метою здешевлення проїзду та максимального зближення народу , головну принадність купе — розсувні двері — прибрали. Тепер кожен не тільки міг побачити , що у сусіда на обід , але і поблизу розглянути колір його шкарпеток. Крім того , у плацкарті збільшилася кількість спальних місць. За два додали з кожної бічної сторони.

Купейний вагон складається з дев’яти або десяти купе (є різні конструкції). Кожен окремий вагон ізольований від загального коридору роз’їжджаються дверима. Спальні місця в купейних вагонах довше , ніж у плацкартних . Є також і аварійні виходи , які розташовані в третьому та шостому вагонах. Місць у купейному вагоні — 36. При бажанні , купуючи квиток , можна попросити місце у виключно жіночому ( чоловікам туди квитки не продають) або чоловічому (куди вхід заборонено жінкам ) купе.

У плацкартному вагоні місць значно більше — 54. Всього у вагоні такого типу 9 відсіків , у кожному з яких по шість місць : чотири розташовуються так само , як і в купе , а два знаходяться збоку. Вважаються такі вагони менш комфортними і коштують місця практично в два рази дешевше , ніж місця у вагонах -купе.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *