Чим вимірюється тиск?

Чим вимірюється тиск?

Кожен з нас реагує на зміну погодних умов головними болями, запамороченням чи слабістю, звинувачуючи при цьому атмосферний тиск, навіть не здогадуючись про те, в чому вимірюється тиск.

Що таке тиск?

Атмосферний тиск — це сила, з якою повітря тисне на земну поверхню і на всі предмети на ній. Саме по собі повітря зовсім не важке, проте сила, з якою вся товща атмосфери тисне на поверхню землі – величезна. З висотою він зменшується, так як основна сила його дії припадає саме на поверхню. Вперше про нього заговорив італійський фізик і математик Торрічеллі, який спромігся його виміряти.

Одиницею виміру атмосферного тиску є паскаль (Па), названа на честь французького фізика Блеза Паскаля.

Також існують додаткові одиниці, такі як:

  • Мілібар (довгий час вона була найбільш вживаною одиницею виміру тиску).
  • Гектопаскаль ( найбільш вживана на даний момент).

Чим вимірюють атмосферний тиск?

Стандартний прилад, що вимірює атмосферний тиск – барометр. Його винайшли ще в 1643 році італійці Торрічеллі та Вівіані. Існують два види барометра:

  • Ртутний барометр. Він являє собою скляну трубку, яка запаяна з одного боку і містить в собі ртуть. Відкритий кінець опущений в посудину, яка заповнена ртуттю наполовину. Коли відбувається зміна атмосферного тиску, то ртуть у посудині або піднімається, або опускається.
  • Анероїд – барометр, який не містить рідини. Вимірювання тиску відбувається за рахунок деформації пружної металевої коробки, яка не містить повітря. Внаслідок деформації, система важелів передає коливання на стрілку, яка і показує величину атмосферного тиску.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *