Чому Львів назвали Львовом?

Не всі Українці знають чому Львів називають Львовом, або ж «містом Лева». Відповідь Ви дізнаєтесь в даній статті.

Чому Львів назвали Львовом?

Місто Львів названо на честь сина короля Данила Галицького – Лева.

В 5-му столітті на місці сучасного Львова зустрічається вперше згадка про населення, що проживало біля берегів річки Полтва. В 13 столітті місцина стала типовим селом того часу.

В 1201 році в князя Романа Мстиславовича та дружини Анни народився син – Данило, він живе разом з матір’ю, доки батько воює проти половців та поляк. Після того як батько помер, мати та син переїхали до міста Володимир-волинський. У 1214 році Данило стає володарем цього міста.

У 1228 році у Данила та його дружини, доньки Мстислава ІІ Удатного народжується нащадок – син Лев. Приблизно в 1250-х роках Данило будує нові укріплені міста, в цьому йому допомагає син. Саме так виникло місто Львів. Аргументом в бік того, що засновником міста є саме Лев є напис на Галицькій брамі: «Князь Лев поклав мені підвалини. Нащадки дали ім’я Леонтопіліс» (написано латиною).

В історії було безліч археологічних досліджень, під час яких було знайдено чимало виробів ремісників ХІІІ століття. Більшість з них були роботами місцевих майстрів, деякі – привезені з інших міст.

Отже, Львів називають «містом Лева», або Львовом в честь сина князя Данила Галицького та його дружини Анни – Лева.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *