Функції альвеол

Які функції виконують альвеоли Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Які функції альвеоли?

На альвеоли покладено важливу функцію — функцію газообміну. Альвеолярне повітря містить в собі набагато більше кількість кисню, ніж венозна кров капілярів, а вуглекислого газу – навпаки, менше. За рахунок такої різниці, в парціальному тиску газів, кисень проникає в кров, що протікає через капіляри альвеол, вуглекислий газ же рухається у зворотному напрямку. Альвеолярні капіляри мають діаметр менший, ніж діаметр еритроцита, що дає можливість еритроцитам проникати в альвеоли під кров’яним напором. Еритроцити піддаються деформації, і велика частина їх поверхні контактує з альвеолами. Це дає можливість поглинати більшу кількість кисню.

Що таке альвеола?

Альвеола – це кінцева частина дихального апарату легень. Вони являються основним функціональним елементом легень, через стінку якого здійснюється газообмін в організмі. Це мікроскопічні пухирці, які грають дуже важливу роль.

Всього легені дорослої людини мають 600-700 мільйонів альвеол, із сумарною площею поверхні від 40 м2 ( на видиху ) до 120 м2 (на вдиху). Зовнішня сторона стінки альвеоли дуже густо обплетена мережею тонких капілярів. Всі вони починаються в легеневій артерії і в результаті сходяться, тим самим формуючи легеневу вену.

Стінки утворені еластичними, колагеновими волокнами і клітинами сполучної тканини. Завдяки їм альвеоли змінюють обсяг в процесі дихання.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались про функції альвеол.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *