Іван Сєченов відкриття та внесок в науку

Біологія

Який внесок Івана Сєченова в науку Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Сєченов Іван Михайлович відкриття та внесок в науку

Внесок Сеченова в фізіологію не можна переоцінити. Він є основоположником фізіологічної школи, яку він в 1868 році остаточно сформував. Займаючись дослідженням у сфері фізіології, він написав книгу під назвою «Фізіологія нервової системи». Вона і сьогодні вважається фундаментальним знанням для вивчення тих процесів, які відбуваються в організмах живих істот.

Його фізіологічна школа функціонувала в Медико-хірургічній академії, Петербурзькому, Новоросійському і Московському університетах. Він був першим, хто ввів в практику ведення лекцій новий метод – демонстрації експерименту. Він проводив експерименти і дослідження в області біології, психології та медицини.

У 1862 році він в лабораторії Бернара перевірив експериментальну гіпотезу щодо впливу на рухову активність центрів головного мозку. Ще один важливий внесок Сеченова в розвиток фізіології – це розроблена ним концепція про неспецифічні системи мозку.

Сєченов внесок в медицину

Він був першим, хто зайнявся повним витягом з крові всіх газів і розрахував їх кількість в еритроцитах і сироватці. Важливих результатів Сєченов досяг, вивчаючи роль еритроцитів в процесах перенесення і обміну вуглекислоти. Вчений вперше довів, що в еритроцитах вуглекислота знаходиться в стані не тільки фізичного розчинення, а також хімічного нестійкого з’єднання з гемоглобіном. Результатом досліджень Сеченова є висновок про те, що еритроцити – це переносники кисню до тканин від легень і вуглекислоти до дегень від тканин. Також академік разом з Шатерніковим розробив портативний дихальний апарат.

Внесок Сеченова в психологію

У 1873 році Сєченов опублікував «Психологічні етюди», які стали підсумком його вкладу в психологію.

Але справжньою революцією в сфері психології стала наукова робота під назвою «Елементи думки», видана в 1879 році. До цього чітко сформулювати принципи мислення людини не вдавалося нікому.

Спираючись на досягнення фізіології в області органів почуттів, він розвинув теорію про м’язи як органи пізнання тимчасово-просторових відносин речей. М’яз, посилаючи чуттєві сигнали, дозволяє мисленню будувати образи зовнішніх предметів і предметні зв’язки.

Сєченов внесок в біологію

Роблячи досліди на блукаючому серцевому нерві черепахи, Сєченов відкрив гальмуючу дію. Він довів, що сильне нервове роздратування активує рухові рефлекси, що змінюються пригнобленою рефлекторною діяльністю. Дану закономірність пізніше назвали рефлексом Сеченова.

Також академік проводив досліди на мозку жаби. Спочатку він робив на них розрізи і потім ретельно спостерігав над рефлексами кожної частинки. В результаті він прийшов до висновку, що в мозку існують центри, які затримують відображені рухи.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок вніс Сєченов в науку.

Оцініть статтю
Додати коментар