Левко Ревуцький цікаві факти

Левко Ревуцький цікаві факти з життя українського композитора Ви дізнаєтеся в цій статті.

Левко Ревуцький цікаві факти

Батьки Левка були освіченими, інтелігентними людьми, дуже любили музику, що, безперечно, сприяло пробудженню і ранньому розвиткові обдаровання хлопця.

Музичний талант Левка проявився дуже рано. Мати почала вчити його гри на фортепіано, коли йому ледь виповнилося п’ять років. Десь з десяти років хлопець виявив хист імпровізування.

За те, що він мав абсолютний слух, його прозвали Камертоном.

Протягом 1944 р. — 1948 р. Лев Миколайович очолював Спілку композиторів України.

Його було обрано депутатом Верховної Ради України ряду скликань.

Левко Ревуцький був знайомий і товаришував з багатьма діяками культури — серед яких були Лисенко,  Максим Рильський, академік Микола Стражеско, Григорій Верьовка, Іван Козловський, Віктор Косенко.

Одружився у 1915 році з Софією, яка  стала для Ревуцького вірним другом на все життя. Пізніше у них народився єдиний син Євген.

В 1924 році Ревуцького запросили викладати в Музично-драматичний інститут ім. М. В. Лисенко. Він вчив таких великих українських композиторів, як Майборода, Філіпенко, Жуковський, Кирейко, Коломієць. У важкі роки він іноді платив студентам стипендію з власної кишені, про що вони й не здогадувалися.

Коли Ревуцькі переїхали до Києва, відразу оселилися на Лук’янівці. Кажуть, що крім іншого Ревуцький привіз у Київ… дві кози.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *