Цікаві факти про Мацуо Басьо 

Цікаві факти Мацуо Басьо  Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти про Мацуо Басьо розкажуть про життя та творчість відомого японського поета.

Цікаві факти з життя Мацуо Басьо

Мацуо Басьо є представником літератури Японії.

Найвідомішим майстром японської поезії є Мацуо Басьо. Він жив у 17 ст. (1644 — 1694). Його батько був за походженням самураєм, а в мирний час займався викладанням каліграфії. Окрім Басьо родина мала 5 дітей.

На якому острові народився Мацуо Басьо? острів Хонсю

Басьо любив поезію з самого раннього віку, його перші хайку були опубліковані в підлітковому віці.

Псевдонім Мацуо Басьо перекладається як “бананове дерево”. Тобто, літературний псевдонім Мацуо Басьо означає «Банан». Після того як його учень подарував йому це дерево. Дерево він посадив коло свого будинку. Йому сказали, що клімат у місці його проживання занадто холодний, тому дерево не плодоноситиме. Цим псевдонімом він мав на меті виклика́ти думку про марність життя поета.

Басьо багато подорожував по Японії. Під час подорожі Мацуо Басьо займався написанням хайку та дослідженням природи, спостерігав за ландшафтами, відчував та записував емоції, які викликалися навколишнім середовищем. Подорожував він поза увагою громадськості. Він хотів більш відлюдного життя.

Яке вбрання носив Мацуо Басьо? За спогадами учнів, дорожнє вбрання Басьо було звичайним: капелюх і плащ, сумка на шиї, у руці палиця і чотки зі ста вісьмома намистинами. У подорож поет брав також кілька книжок, флейту та маленький дерев’яний гонг.

Ким працював Мацуо Басьо? В Едо Басьо спочатку працює державним чиновником — фахівцем з гідротехнічних споруд, але потім кидає службу і в 35 років починає заробляти як учитель поетичної майстерності хайкай.

Мацуо Басьо біографіяЯкий музичний інструмент завжди носив у своїй торбинці Мацуо Басьо? Поет завжди носив з собою флейту

Як учні називали поета Мацуо Басьо? Басьо-сенсей («Сенсей» означає «вчитель»)

Що подарував Мацуо Басьо багатий учень? Невеличку хатинку

Чому помер Мацуо Басьо? Мандри та злидні негативно позначаються на здоров’ї поета. Під час подорожі до Осаки в травні 1694 року Басьо серйозно хворіє, маючи дуже слабке здоров’я та проблеми з травленням. Під час вечері на його честь, йому стало погано, він помер в оточенні своїх учнів. Його поховали в храмі Йошінака (нині префектура Шіґа).

Що надихало Мацуо Басьо на створення хайку?

  • Природа. Одним із найважливіших джерел натхнення для Басьо була природа. Він відчував глибокий зв’язок з навколишнім середовищем і знаходив в ньому безмежне джерело ідей та образів для своїх поезій. Басьо звертав увагу на різноманітність природних явищ, які він спостерігав під час своїх подорожей та медитацій.
  • Подорожі. Мацуо Басьо подорожував багато, відвідуючи різні місця та спілкуючись з різними людьми. Під час подорожей він отримував нові враження, відкривав нові образи та ідеї для своїх поезій.
  • Мистецтво і література. Басьо був знайомий з різними творами мистецтва і літератури, як японськими, так і з інших країн. Він брав на увагу інші види творчості та ідеї, які він вплітав у свої поезії.
  • Духовність та медитація. Басьо був зацікавлений у духовності та медитації. Він проводив час у самотності, медитуючи та роздумуючи про сенс життя, що допомагало йому зосередитися і знайти нові ідеї для своїх поезій.

Отож, природа та подорожі, мистецтво та філософія – головні речі, звідки брав натхнення Мацуо Басьо.

Чому Мацуо Басьо називають поетом філософом?

У поезії Мацуо Басьо прагнув пізнання глибинної сутності речей:

  • Глибокі думки та мудрість. У своїх поезіях Басьо висловлював глибокі думки про природу, життя, смерть та людське існування. Його твори містять філософські висловлювання та мудрість, яка залишається актуальною й сьогодні.
  • Скромність та простота. Басьо славиться своєю скромністю та простотою, які відображаються в його поезіях. Він відмовлявся від розкішності та матеріальних благ, вибираючи просте та скромне життя, що зближувало його з філософськими уявленнями про щастя та життя.
  • Вивчення духовності та релігійних вірувань. Мацуо Басьо був зацікавлений у духовності та релігійних практиках. Він вивчав буддизм і шинтоїзм, а також інші духовні учення, що дало йому глибше розуміння світу та людської душі.
  • Пошук глибинного сенсу. Його поезії часто відображають пошук сенсу у житті та природі. Він проникав у сутність речей, ставив філософські питання та висловлював власні роздуми, що робить його поетом-філософом.

Автор – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар