Михайло Глінка цікаві факти

Михайло Глінка цікаві факти життя і творчості композитора Ви дізнаєтеся в цій статті.

Михайло Глинка цікаві факти

Михайло Іванович Глинка  вважається основоположником російської класичної музики і першим російським композитором-класиком, якому вдалося досягти світової слави.

До шести років Михайло виховувався бабусею (по батькові) Феклою Олександрівною, яка повністю усунула матыр від виховання сина. Він ріс нервовим, недовірливим і хворобливим. Після смерті бабусі, Михайло знову перейшов в повне розпорядження матері, котра доклала всіх зусиль, щоб стерти сліди колишнього виховання. З десяти років Михайло почав вчитися грі на фортепіано і скрипці.

Михайло Іванович Глінка мав слабке здоров’я. Це, однак, не заважало йому подорожувати, до того ж географію композитор знав прекрасно.

Він вільно володів шістьма іноземними мовами, серед яких була і перська.

Успіх композитору принесла його опера «Життя за царя» ( «Іван Сусанін»).

А опера «Руслан і Людмила» — принесла Глинці ряд прикрощів. Прем’єра опери відбулася у Великому театрі в Санкт-Петербурзі в той же день, що і прем’єра першої опери Глінки — 9 грудня. Вищому суспільству опера не сподобалася, публіка її освистала, а імператор Микола I і зовсім, не дочекавшись кінця опери, після четвертого акту демонстративно вийшов із зали.

М. Глинка перший з композиторів став складати обробляти церковні мелодії в російському стилі.

Особисте життя Михайла Глінки

У 1835 році Глінка одружився на своїй далекій родичці, Марії Петрівні Івановій, з якою шлюб зовсім не вдався.

У 1838 році Глінка знайомиться з Катериною Єрмолаївна Керн, яку любить до кінця своїх днів, присвячуючи їй свої найкращі твори.

Цікаві факти про Михайла Івановича Глинку допоможуть Вам краще пізнати цього видатного композитора і таємниці його життя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *