Навчання в Іспанії для українців

Навчання в Іспанії для українців

На навчання в Іспанії приїжджають тисячі студентів та випускників з різних куточків світу. Іспанія має розвинену систему освіти, а дипломи іспанських університетів цінуються по всьому світу.

Популярність іспанських вузів в першу чергу обумовлена ​​доступною вартістю освіти. В Іспанії університети діляться на державні та приватні (державних університетів значно більше). У дорогих приватних вузах плата за академічний рік не перевищує 15000 євро, а вартість навчання в державному університеті варіюється в межах 500-800 євро за семестр.
Навчання в іспанському університеті дозволяє студенту практично самостійно складати свій навчальний план, порівнюючи свої можливості і бажання, враховуючи ймовірні зміни в процесі професійного самовизначення особистості, що розвивається. Навчання в Іспанії проходить іспанською та, набагато рідше, англійською мовою.

Процес вступу в іспанський ВНЗ порівняно легше, ніж в будь-якомий європейський вуз. Але все ж, для цього ви повинні вивчити іспанську мову і здати вступні іспити.
Існує кілька шляхів втупу, залежно від того, ви — абітурієнт, студент одного з українських вузів або вже отримали диплом в Україні і хочете продовжити свою освіту в Іспанії.

Як вступити до ВНЗ Іспанії після школи?

Ви можете вступити в іспанський університет відразу після школи. Цей шлях досить складний, оскільки українські випускні іспити не вважаються дійсними в Іспанії. Тому абітурієнтам необхідно:

  • скласти вступні іспити для іноземних студентів (Selectividad). Це письмові іспити, три з яких є обов’язковими — іспанська мова; філософія чи історія Іспанії; іноземна мова (англійська, німецька, французька, італійська або португальська). Також, на розсуд студента, можна здати ще два додаткових іспити, для підвищення кількості набраних балів. Складають іспити в червні або вересні;

Як правило, іноземні студенти проходять курс підготовки до здачі іспиту Selectividad. Курс підготовки, як правило, триває 8 місяців, з жовтня по травень. Програма підготовки в січні і триває 30 тижнів. Для зарахування на програму необхідно мати знання іспанської мови на рівні вище середнього, так як в програму включено: навчання навичкам написання есе, участь у дебатах, швидкочитання, інтерпретація і побудова діаграм і різних графіків, виділення тез і т.д.

  • вибрати місце проживання. Це може бути студентська резиденція або гуртожиток, наймана квартира або іспанські сім’ї, які приймають у себе іноземців;
  • успішно склавши іспити, вибрати відповідний університет в Іспанії, куди можна вступити виходячи з кількості набраних балів;
  • зібрати і оформити всі необхідні документи (закордонний паспорт, атестат, віза).

Прийом документів в іспанські вузи проводиться з середини травня.

Переведення з українського ВНЗ в університет Іспанії

Другий варіант — перевестися з українського вузу. При переводі з українського університету в іспанський іспити здавати не треба. Переводитися можна на ту ж спеціальність, але за умови, що студент провчився в університеті не менше року на денному стаціонарі. Крім цього необхідно представити такі документи, перекладені іспанською мовою:

  • список курсів прослуханих студентом в українському вузі і дисциплін, за якими він здавав іспити. Це необхідно для проведення порівняльного аналізу навчальних програм, за результатами якого буде ясно, на який курс іспанського університету може бути зарахований студент.
  • рекомендаційний лист з українського вузу;

Кожна заява розглядається університетом Іспанії окремо, тому можуть знадобитися додаткові документи. Розгляд документів проводитися з середини травня.

По закінченні навчання в іспанському університеті студенти отримують науковий ступінь «спеціаліста» (Licenciado). Якщо ви вирішили підвищити кваліфікацію або хочете займатися науковою діяльністю, слід продовжити навчання в магістратурі.

Навчання триває рік або два і по закінченні студенту присвоюється ступінь «магістра» (Master).

Післядипломна освіта в Іспанії

Третій варіант — отримати післядипломну освіту в Іспанії. Тобто, вчитися в магістратурі за програмою MBA в Іспанії маючи на руках український диплом про вищу освіту.
Як правильно вибрати університет. Існує безліч різних рейтингів університетів Іспанії, які складені при обліку таких критеріїв як: кількість випускників, нагороджених нобелівської премією, або число поданих наукових праць; престижне працевлаштування випускників та соціальна значимість ВНЗ. Для того щоб спростити процес вибору, можна скористатися докладним каталогом університетів Іспанії.
Більшість університетів Іспанії мають власну біржу праці, що дозволяє випускникам уникнути довгих пошуків роботи і розчарувань викликаних невідповідністю вимог і можливостей.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради
Коментарі:
  1. 10 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *