Опис сороки

сорока Твори з укр мови

Опис сороки на українській мові в художньому стилі для школярів викладено в художньому та науковому стилях.

Твір-опис сороки

Я люблю спостерігати за тваринами в лісі, або парку. Одного разу я помітила на гілці дерева красуню сороку. Пташка чистила пір’їнки і обтрушувалася досить довгий час.

Сорока – птах сімейства воронових. Вона знищує шкідливих комах, але може розоряти гнізда дрібних птахів. Це великий птах із сильними лабетами й ошатним чорно-білим оперенням. У сороки масивний, злегка вигнутий дзьоб і темні очі.

Сороки всеїдні, тому люди часто дають їм сир, хліб, овочі, насіння. Коли у великому гнізді сороки з’являються пташенята, вона дбайливо їх вигодовує. Сорока – гарна мати.

Твір про сороку для школярів Ви можете написати самі використовуючи подані варіанти.

Розповідь про сороку для дітей

У сороки є прізвисько – білобока. По боках пір’я у неї білі, а голова, крила і хвіст чорні, як у ворона. Дуже гарний у сороки хвіст – довгий, прямий, ніби стріла. Пір’я на ньому не просто чорні, а з красивим зеленуватим відливом.

Сороку неможливо сплутати з жодною іншою птицею. У природі сороку можна безпомилково визначити по голосу з типовим звучанням “ча, ча, ча”. Всім відома, її звичка красти і ховати блискучі предмети. Сорока зазвичай селиться у відкритому місці з безліччю дерев і кущів. Вона уникає густого лісу.

Характерним і своєрідним є її гніздо – велике, зверху прикрите колючим дахом. Воно побудоване з сухих гілок, покритих шаром глини і грязі, а вже за ним – лоток з корінців, стебел, листя і вовни. Гніздо найчастіше знаходиться високо від землі у кроні дерева, а якщо дерев мало – нижче, в кущах. Як правило, сороки будують кілька гнізд, а потім вибирають одне, в якому гніздяться.

В квітні або травні в ньому з’являється 5-8 яєць. Самка насиджує їх сама близько двох тижнів. Самець починає допомагати їй після народження потомства – воно дуже ненажерливе. Через місяць після народження пташенята вилітають з гнізда і тримаються поблизу нього.

Сороки зазвичай не утворюють зграй і груп; вони воліють триматися парами, а після гніздування – родинами, але тільки певний час. У місцях, де сорок багато, вони по осені об’єднуються в зграї і кочують разом. Сорока веде осілий спосіб життя: ні восени, ні взимку вона не віддаляється далеко від гнізда. До зими більшість сорок разом з воронами і галками розлітаються по селах і шукають собі їжу.

Корм сорок різноманітний. Під час вигодовування пташенят сорока не тільки пожирає дрібних ссавців, комах, гусениць і різних інших дрібних тварин, але і розоряє гнізда інших птахів. Крім того, вона охоче їдять різні ягоди, фрукти, злаки.

Поширена сорока в Європі, Азії, Північній Африці і Північній Америці.

Опис сороки в науковому стилі

Сороки мешкають у невеликих лісах, в парках, садах, гаях, часто неподалік від людського житла.

Завдяки характерному чорно-білому оперенню і незвично довгому хвосту сорока неповторна, її легко впізнати. Голова, шия, груди і спина чорні з фіолетовим або синювато-зеленим металевим відливом, живіт і плечі білі. Також часто білі і кінці крил. Довгий хвіст і крила — чорного забарвлення.

Чорне оперення має металевий блиск. Пір’я хвоста і зовнішня сторона махового пір’я виблискують поблизу залежно від освітлення металічним зеленим, синім або фіолетовим кольором. Навесні кольори стають слабше і гірше визначаються. На кінцях крил вони майже зовсім зникають. Найважче визначити колір на початку літа, зокрема, у самців, через деякий час після линьки. Самці й самки зовні не відрізняються один від одного, хоча самці трохи важче — в середньому 233 гр, а самки — в середньому 203 гр. Сороки можуть досягати довжини приблизно 51 см, розмах крил становить близько 90 см.

Молоді сороки мають таке ж забарвлення, як і старі, відмінності дуже незначні.

Оцініть статтю
Додати коментар