Павлов Іван Петрович досягнення

Цікаві факти про відомих людей

Іван Петрович Павлов, внесок в медицину, якого важко переоцінити, зробив безліч відкриттів.

Павлов Іван Петрович досягнення

Відкриття Івана Павлова по фізіології травлення заслужили вище міжнародне визнання. Його робота послужила поштовхом для розвитку в фізіології нового напрямку. Йдеться про фізіологію вищої нервової діяльності.

Павлов Іван Петрович присвятив своїй роботі близько 35 років життя. Він є творцем методу умовних рефлексів. Дослідження психічних процесів, що протікають в організмі тварин, за допомогою цього методу привело до створення вчення про механізми мозку і вищої нервової діяльності.

Геніальний російський академік І. П. Павлов, провівши серію експериментальних робіт, явив світові поняття умовного рефлексу. Суть його полягає в тому, що, поєднуючи умовний стимул з безумовною реакцією, з’являється стійке тимчасове новоутворення. У своїх дослідах Павлов перед тим як погодувати собаку використовував звуковий сигнал (умовний стимул). Згодом він зауважив, що слиновиділення (безумовний рефлекс) у тварини з’являється тільки при вже знайомому звуці, без демонстрації їжі. Однак, зв’язок цей виявився тимчасовим, тобто без періодичного повторення схеми «стимул – реакція», умовний рефлекс гальмується. На практиці ми можемо виробити умовну реакцію у людини на будь-який подразник: запах, певний звук, зовнішній вигляд і т. д. Прикладом умовного рефлексу у людини може служити вигляд або просто уявлення лимона. У роті починає активно вироблятися слина.

Ще однією важливою його заслугою є розробка вчення про те, які існують типи вищої нервової діяльності. Йому ж належить вчення про “динамічний стереотип” (комплекс реакцій на ті чи інші подразники) та інші досягнення.

Іван Петрович в 1918 р почав проводити дослідження в психіатричній лікарні. За його ініціативою в 1931 р була створена при відділі і клінічна база. І. П. Павлов з листопада 1931 р проводив наукові засідання в психіатричній і нервовій клініках – так звані “клінічні середовища”.

Оцініть статтю
Додати коментар