Повідомлення про українську колиску

Невелике повідомлення про традиційну українську колиску для немовлят Ви можете скласти використовуючи поданий нижче варіант, вибравши найцікавішу інформацію.

Повідомлення про колиску

Традиційна українська колиска – це перше ліжечко для немовляти, підвісне або опорне. Колиску іноді називають люлька або колибка.

Колиска робили з чистих порід листяних дерев:  клена, ясена, горіха, ліщини, калини. Калинова колиска уособлювала безсмертя роду. Виготовляли їх власноруч, вкладаючи усю свою любов і майстерність. За формою вона схожа на маленький човник, що пливе у хвилях людського буття.

Зовні колиску розмальовували квітами, пташками або прикрашали геометричним орнаментом, хрестиками, адже для християн хрест прирівнювався до всевишнього заступника.

Зазвичай колиску підвішували до стелі біля ліжка батьків, біля пічки, де тепло. Колиска була затишком для усіх дітей, що народжувалися у великій селянській родині. Під спів материнської колискової пісні гойдалася колиска, у ній засинало немовля.

Для донечки в колиску клали матрац із пшеничної соломи (солома – символ життя, запліднюючого начала), для синочка – з житньої. Під подушку клали чебрець, безсмертник, м’яту, коли дитина погано спала – шишки хмелю

Колиска і тепер є символом душевності родини, затишку та спокою, наступності поколінь.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Твори з укр мови

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *