«Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів» короткий зміст

«Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів» короткий зміст казки Джанні Родарі Ви можете прочитати за 5 хвилин.

«Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів» короткий зміст

Головні герої

  • Джельсоміно — головний герой твору, юнак з чарівним голосом.
  • Кішка-Хромоніжка — намальована крейдою кішка, якій забули намалювати одну лапу. Забавна, справедлива.
  • Тітонька Кукурудза — симпатична поважна старенька, любителька правди і ненавістниця брехні.
  • Ромолетта — племінниця тітоньки Кукурудзи, яка намалювала колись Кішку-хромоніжку.
  • Король Джакомон — головний антагоніст повісті. Правитель Країни Брехунів і колишній отаман піратів.
  • Бананіто — художник, що вміє малювати живі картинки.
  • Бенвенуто-не-сидить-ні-хвилини — людина, яка старіє, лише коли сідає, і допомагає багатьом людям.
  • Калімера Вексель (в іншому перекладі Грошовий Мішок) — донощик і господар будинку тітоньки Кукурудзи, знавіснілий в божевільні.

Хлопчина Джельсоміно (по-італійськи це ім’я означає «жасмин») від народження наділений надзвичайно гучним голосом, здатним руйнувати стіни, але від цього дару — суцільні неприємності. Недовірливі сусіди не дають Джельсоміно спокою; одні з них вважають його добрим чарівником, інші — злим чаклуном … В один прекрасний день Джельсоміно відправляється мандрувати по світу в пошуках щастя і потрапляє в фантастичну Країну Брехунів. За наказом короля Джакомона (в оригіналі — «Джакомоне»), колишнього пірата, який разом зі своєю бандою захопив владу, все в цій країні, навіть тварини, зобов’язані постійно брехати. Кішкам наказано гавкати, собакам — нявкати; коні мукають, а корови — іржуть. Діти в школі вчать таблицю множення шкереберть. Художник повинен малювати коня з тринадцятьма ногами, верблюда з п’ятьма горбами і портрети з шістьма очима і трьома носами.

У булочній замість хліба продають чорнило, в ході тільки фальшиві монети, а про всі події люди дізнаються з газети «Зразковий брехун», повної вивернутих фактів і помилкових повідомлень. Від голосу Джельсоміно оживає намальована крейдою на стіні кішка на ім’я Хромоніжка (в оригіналі — «Цоппіно»), що отримала своє прізвисько через те, що у неї було всього три лапи: четверту дівчинка Ромолетта не встигла намалювати. Незабаром у Джельсоміно і Хромоніжки з’являються нові друзі: художник Бананіто, маестро Домісоль, тітонька Кукурудза (Панноккья), її племінниця Ромолетта (та сама дівчинка, яка намалювала Кішку-хромоніжку) і Бенвенуто-не-сидить-ні-хвилини. Друзі дізнаються таємницю короля Джакомона: виявляється, король бреше, ніби у нього чудове руде волосся, а насправді він носить перуку, щоб приховати лисину. За допомогою свого дару і нових друзів Джельсоміно викриває короля і повертає в місто правду.

Повалений Джакомон мало не стає президентом клубу лисих, проте вважає за краще залишити країну в пошуках кращої долі. Джельсоміно ж з часом стає знаменитим співаком, змінивши ім’я на більш звучне.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *