Різниця між характером і темпераментом

Різниця між характером і темпераментом для багатьох не зрозуміла, оскільки ці поняття досить близькі. Але спробуємо визначити, в чому відмінність характеру і темпераменту.

Різниця між характером і темпераментом

  • Темперамент є вродженим, характер — придбаним.
  • Темперамент не можна змінити, можна навчитися його стримувати, характер же піддається корегуванню під впливом зовнішніх факторів.
  • Темперамент поділяється на загальноприйняті типи, характер ж е намагалися класифікувати багато вчених, але до єдиної думки не дійшли.
  • Темперамент не піддається оцінці, риси характеру ми оцінюємо.

Що таке характер?

Характер —( з грец. «риса», «ознака», «відбиток») — це сукупність відносно стійких індивідуально-своєрідних якостей особистості, що виявляються у поведінці, діяльності та ставленні до людей, колективу, до себе, речей, роботи і тощо.

Що таке темперамент?

Темперамент (з лат.«належне співвідношення частин») — вроджена і мало змінна властивість людської психіки, що визначає реакцію людини на інших людей та на обставини.

Темперамент становить основу розвитку характеру. З фізіологічної точки зору, темперамент — тип вищої нервової діяльності людини.

Є 4 типи темпераменту: сангвінік, холерик, меланхолік і флегматик. У чистому вигляді темпераменти зустрічаються вкрай рідко.

Взаємозалежність темпераменту і характеру

Темперамент також не зумовлює рис характеру, але між ним і властивостями характеру існує тісний взаємозв’язок. Від темпераменту залежать динамічні особливості прояву характеру. Наприклад, товариськість у сангвініка і флегматика буде проявлятися по-різному. Темперамент впливає на розвиток окремих рис характеру. Одні властивості темпераменту сприяють формуванню певних рис характеру, інші — протидіють.

Залежно від типу темперамента дитини необхідно використовувати індивідуальні прийоми впливу на неї, щоб виховати потрібні властивості характеру.

Існує і зворотна залежність проявів темпераменту від характеру людини. Завдяки певним рисам характеру людина може стримувати небажані за даних обставин прояви темпераменту.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Яка різниця між

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *