Різниця між книга та брошура

Незважаючи на те, що комп’ютери та подібні їм пристрої сьогодні завойовують позиції з космічною швидкістю, витісняючи багато предметів ужитку, не хотілося б думати, що така доля чекає книгу. Книга була поруч з людиною впродовж століть; кожен погодиться, що друковані видання мають особливим шармом. Але зайдіть в книжковий магазин, побувайте на екскурсії в друкарні, видавництві. Там книги точно вмирати не збираються, як і брошури.

До речі, а ви знаєте, чим відрізняється книга від брошури?

По-перше, слово « книга » в мові має кілька значень. Це і твір, що становить окремий том, і листи в твердій палітурці для ведення обліку або записів . Але ми більш зацікавлені в книзі як основному виді друкованої продукції. Книга, з поліграфічною точки зору, повинна мати тверду обкладинку (хоча можлива і м’яка), обсяг сорок вісім і більше сторінок.

Книга — це неперіодичне видання, що володіє чітко вираженою структурою ( як-то: обкладинка, форзац, титульний лист, зміст і так далі).

Брошура — це вид друкованої продукції, який є невеликою книгою до сорока восьми сторінок за обсягом, найчастіше без твердого палітурки. Спосіб брошурування — скріпки,нитка для брошування.

Якщо відійти від поліграфії, то книг буває безліч: довідники, художня література, комікси, підручники тощо. Відповідно, їх цілі різні: навчальна, розважальна, аксіологічна, наочно — демонстративна. Брошури ж зазвичай служать для надання інформації рекламного або навчального характеру . Місце книги в житті людини неоціненно . Брошура ж знає своє місце і може скласти конкуренцію хіба що глянцевому журналу.

Таким чином, різниця між книгою та брошурою наступна:

  • Книга більша за обсягом, ніж брошура;
  • Книга і брошура відрізняються способом палітирування;
  • Книга відрізняється від брошури чітко вираженою складною структурою;
  • Книга і брошура виконують різні функції, причому книга має не тільки велику кількість функцій, але і велике число різновидів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *