Різниця між ярликом і піктограмою

У багатьох на робочому столі комп’ютера не видно навіть фонової картинки, через безліч піктограм, якими ми користуємося для запуску програм і переходу до розділів каталогів. Хтось називає все це іконками, хтось значками, хтось вживає по відношенню до будь-якого маленького зображення слово «ярлик». Але всі ці поняття мають безліч відмінностей.

Різниця між ярликом і піктограмою 

Піктограма — графічне представлення об’єкта, ярлик — графічне представлення посилання на об’єкт.
Піктограма адекватна властивостям об’єкта та маніпуляціям з ним, ярлик незалежний.
Один об’єкт може мати безліч ярликів, але тільки одну піктограму.
У меню «Властивості» ярлику зазначено тип файлу «ярлик» і адреса об’єкта, в меню «Властивості» піктограми- відомості про об’єкт.

Що таке піктограма і ярлик

Піктограма на робочому столі — маленька картинка стандартного розміру, яка візуалізує додаток, документ, файл або директорію.

Ярлик на робочому столі — посилання на об’єкт, представлений ​​у вигляді невеликої картинки.

Різниця між піктограмами і ярликами

Різниця між піктограмою і ярликом визначається призначенням обох графічних файлів. Технічно вони являють собою растрові (рідше векторні) картинки стандартних розмірів квадратної форми. Піктограми вказують безпосередньо на програму чи інший об’єкт, нерозривно з ними пов’язані і схильні до тих же змін. Будь-які дії з ними призведуть до зміни стану об’єкта.

Ярлики на робочому столі (втім, вони можуть розміщуватися де завгодно) становлять собою посилання на програму, файл або інший об’єкт, представлені у вигляді значка. Маніпуляції з ними ніякого впливу на об’єкт не роблять. Якщо об’єкт був переміщений або видалений з робочого столу, піктограма зникає разом з ним, ярлик залишається, але стає непрацездатним.

Один об’єкт може мати безліч ярликів, але піктограму — тільки одну, оригінальну. Windows дозволяє змінити ярлик на будь-яке зображення формату .ico, піктограма програми заміні за бажанням користувача не підлягає і її зовнішній вигляд завжди на совісті розробника програми, піктограми файлів, папок і інших системних об’єктів в Windows можуть змінюватися користувачем.

Ззовні відрізнити піктограму від ярлика часто неможливо. У деяких збірках версій Windows, за замовчуванням ярлики забезпечуються додатковими графічними елементами, наприклад, стрілочками в нижньому куті. Однак така відмінність присутня не завжди. Відрізнити ярлик від піктограми можна в меню «Властивості»: там прямо буде написано, якщо перед вами ярлик, буде дано адреса об’єкта, на який він посилається — і нічого окрім цього. У властивостях піктограми відображається більше відомостей безпосередньо про об’єкт.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Яка різниця між

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *