Цікаві факти про апендицит

Цікавинки про апендицит та апендикс для дітей та дорослих зібрані в цій статті.

Цікаві факти про апендицит

Апендикс, він же придаток сліпої кишки у людини, являє собою трубчасту утворення. Цей відросток, гостре запалення якого трапляється у 4-5 чоловік з 1000 щорічно, довго вважали рудиментарним органом, який в процесі еволюції втратив свою первісну функцію перетравлення їжі, але виявилося, що він не такий вже непотрібний.

Апендикс не у всіх людей знаходиться точно в одному і тому ж місці. Він знаходиться з правого боку, але може опускатися в малий таз, перебувати в товщі петель кишечника або взагалі межувати з передньою черевною стінкою. При дзеркальному розташуванні органів він може перебувати і зліва.

Середньостатистичний розмір апендикса — 10 см. Книга Гіннеса свідчить, що найбільший апендикс, добутих хірургічним шляхом, мав довжину 23,5 см.

Серед точно встановлених функцій апендикса вчені виділяють захисну, так як червоподібний відросток містить велику кількість лімфоїдних утворень. Він також виконує деякі секреторні і гормональні функції, продукуючи речовини, які беруть участь у функціонуванні кишечника.

У 2007 році вчені визначили ще одну важливу функцію апендикса, який довгий час вважався органом, що приносить більше шкоди, ніж користі. Як виявилося, апендикс являє собою своєрідне безпечне сховище, де знаходяться бактерії, необхідні для травлення. Коли певні хвороби, наприклад, дизентерія, знищують корисні бактерії в травному тракті, апендикс допомагає їм знову потрапити в травну систему.

Таким чином апендикс відіграє важливу роль в імунній системі і допомагає відновити мікрофлору кишечника без ліків.
При реконструктивних операціях на органах сечостатевої системи апендикс виступає своєрідним «донором» потрібним для пересадки тканин.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про людину

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *