Цікаві факти про гори

Чи знаєте в щось цікаве про гори? Цікаві факти про гори Євразії, Африки, Америки, та інших частин світу ви знайдете в цій статті.

Цікаві факти про гори

1. На Землі є принаймні 100 гір, висота яких від рівня моря перевищує 7200 метрів, всі вони розташовані в центральній і південній Азії. Сумарна висота перших десяти складає приблизно 83,78 кілометра — поставлені один на одного вони всього на 16,22 кілометра не «дотяглися» б до офіційного кордону космосу.

2. Сумарна висота 100 найвищих гір становить приблизно 754,5 кілометра. З такої висоти можна побачити об’єкт, що знаходиться на відстані приблизно 3,19 тисячі кілометрів — це майже те ж саме, що з Нью-Йорка побачити Лос-Анджелес. Світло у вакуумі проходить таку дистанцію за 0,002517 секунди.

3. Висота гори Еверест — 8848 метрів. Це можна порівняти з товщиною озонового шару Землі, але приблизно в чотири рази менше максимальної висоти, з якою коли-небудь стрибав землянин — Фелікс Баумгартнер.

4. Гора Кайлас — одне із загадкових місць у світі висота, якої — 6666 метрів. Від гори Кайлас до монумента Стоунхендж в Англії — 6 666 км. До північного полюсу — 6666 км. Біля Кайласа люди швидше старіють (12 годин йде приблизно за 2 тижні), про це свідчить ріст волосся і нігтів. Гора розбита двома величезними гребенями — тріщинами, які, особливо у вечірні години за допомогою тіні від виступів скелі утворюють собою величезне зображення свастики.

5. Найчастіше на Землі, за деякими даними, люди підкорюють гору Монаднок в американському штаті Нью-Гемпшир. Висота її вершини над рівнем моря — 965 метрів, це приблизно 965 новонароджених слоненят.

6. Найбільший вулкан на Землі — гавайський Мауна Лоа. Його обсяг оцінюється приблизно в 75 000 кубічних кілометрів — це означає, що в нього цілком помістилося б Каспійське море і ще вистачило б місця для Ладозького озера, найбільшого прісноводного озера в Європі.

7. Висота «надводної» частини Мауна Лоа — 4169 метрів. Це п’ять веж «Бурдж Халіфа», поставлених одна на одну, або більше 434,27 тисячі стандартних кубиків «Лего». До речі, таку вежу з них скласти не вийде — пластик, з якого зроблені кубики, почне ламатися від тяжкості при висоті вежі в 3,5 кілометра.

8. Найвищий активний вулкан на Землі — чилійський Охос-дель-Саладо висотою 6 893 метра. Це десь 63 ракети Saturn V, найвищої в історії космонавтики, або 59,6 секвої Гіперіон на півночі Каліфорнії, найвищого дерева на Землі.

9. Кіліманджаро піднімається на 5895 м над рівнем моря, будучи найвищою точкою Африканського континенту. Це найвища гора в Африка.

10. Гора Арарат, яка є символом Вірменії та зображена на гербі країни, розташована не в Вірменії. Територія гори відійшла до Туреччини в 1921 році.

Найвища відома гора в Сонячній системі — гора Олімп, щитовий вулкан на Марсі, який має висоту 22 км.

10% людства живе в гірських районах. Більшість річок у світі живляться з гірських джерел, і більше половини людства залежить від цієї води.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про природу

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *