Цікаві факти про Гранд-Каньйон

Чи знаєте ви щось цікаве про Гранд-Каньйон? Цікава інформація про Гранд-Каньйон для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про Гранд-Каньйон

Гранд-Каньйон — один з найглибших каньйонів світу (його глибина сягає до 1800 м).

Гранд-Каньйон знаходиться на території національного парку Гранд-Каньйон в американському штаті Арізона. Колись Гранд-Каньйон служив резервацією для індіанців.

Гранд-Каньйон утворений (точніше прорізаний) річкою Колорадо. Довжина Гранд каньйону — 446 км, ширина 6-29 км.

Гранд-Каньйон входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Індіанці знали про Гранд-Каньйон ще з давніх часів ( про це свідчить наскальні зображення залишені індіанцями ще 3 тисячі років тому).

Подорожуючи в пошуках золота, іспанці виявили Гранд Каньйон в 1540 році, але змушені були повернуться через брак води (і з тих пір європейці з’явилися тільки після двох століть (точніше в 1776 році).

Перша наукова експедиція в Гранд Каньйон була здійснена Джоном Візлі Пауеллом в 1869 році, який досліджував і описав цей каньйон.

Для огляду Гранд-Каньйону в ньому встановлено майданчик з прозорою підлогою — Grand Canyon Сковалк.

Відомий американський канатоходець, акробат, каскадер — Ніколас Валленда перейшов над прірвою (по канату без страхувальних тросів) Гранд каньйону в 2013 році. Цим він встановив свій шостий світовий рекорд, який занесений до Книги рекордів Гіннесса.

Гранд-Каньйон являє собою одне з головних місць туризму в США – його щорічно відвідують більше 2 млн чоловік.

У 40-х – 50-х роках ХХ століття екіпажі багатьох пасажирських авіалайнерів, що пролітають у цій місцевості, спеціально планували шлях таким чином, щоб дати пасажирам помилуватися видами Великого каньйону. Найчастіше пілоти здійснювали над каньйоном кілька «вісімок» з лівим і правим креном, щоб поліпшити пасажирам огляд.

У ті роки це не було заборонено, так як пілоти пасажирських лайнерів мали право здійснювати візуальні польоти навіть перебуваючи на ешелонах, що іноді викликало небезпечні зближення літаків у повітрі.

30 червня 1956 з цієї причини над Великим каньйоном зіткнулися два літаки. Їх уламки впали на дно каньйону, загинуло 128 осіб. Це була найбільша за кількістю жертв авіакатастрофа в США до 1960 року. Після цього випадку візуальні польоти на ешелонах по повітряних трасах над територією США були заборонені.

Цікавинки про Гранд-Каньйон, цікаві відомості про Гранд-Каньйон ви можете додавати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про природу

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *