Цікаві факти про короткозорість

Цікаві факти про короткозорість для дітей та дорослих зібрана в цій статті, ця інформація може бути використана для доповіді чи розширення ваших знань.

Цікаві факти про короткозорість

Сьогодні короткозорість є одним з найпоширеніших порушень зору у людини. Цей діагноз зустрічається все частіше через сучасний спосіб життя.

Згідно статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я, порушення зору спостерігаються у майже 300 млн чоловік. Короткозорість — одне з них, однак вона піддається коректуванню з допомогою лінз з від’ємним значенням.

Вчені встановили, що на виникнення та розвиток короткозорості впливає обмежений простір. Якщо людина більше часу проводить в закритих приміщеннях, і у неї не виходить перевести погляд на далекі предмети.

Смартфони сприяють розвитку короткозорості. Дослідження показали, що люди, які прикуті поглядом до невеликого екрану свого гаджета, можуть завдати шкоди своєму зору. Як заявив британський професор-офтальмолог Девід Алламбім, порушення з’являється в залежності від часу, проведеного за смартфоном, і відстані, на якому людина тримає гаджет.

Одним з міфів про короткозорість стало те, що носіння окулярів сприяє погіршенню зору. Однак офтальмологи в один голос заявляють, що правильно підібрані засоби корекції, навпаки, зупиняють розвиток короткозорості.

У більш розвинених країнах короткозорість прогресує, оскільки їх жителі більше часу проводять за книгами, комп’ютерами. Тут це порушення зору прийнято називати хворобою цивілізації. Наприклад, в Японії близько 50% населення страждає від короткозорості.

Міжнародна група вчених виявила так званий ген короткозорості. Під керівництвом Університету Дьюка пройшли дослідження, які показали зв’язок між розвитком порушення зору з геном RASGRF1. Це дозволить фахівцям розробити новий спосіб корекції короткозорості.

Діти мимоволі роблять вправу, яку можна вважати профілактикою від короткозорості. Вони зводять очі до носа, що нерідко викликає критику з боку дорослих. Однак подібну вправу медики визнали засобом для зміцнення очних м’язів.

Короткозорість властива не тільки людям. Багато представників фауни страждають від такого ж порушення зору, наприклад, корови і жаби. Також вона відзначається у деяких плазунів.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *