Цікаві факти про печери

Цікаві факти про природу

Цікаві факти про печери світу зібрані в цій статті.

Цікаві факти про мамонтову печеру

Мамонтова печера – найдовша печера в світі (довжина понад 587 км) знаходиться в штаті Кентуккі (США).
Назва печери нічого спільного з мамонтом не має ( вона була названа через свого величезного розміру).
Мамонтова печера має приблизно 20 великих залів, 225 підземних переходів і більше 20 глибоких шахт.
Глибина мамонтової печери – 115 метрів.
У мамонтової печері протікає підземна річка «Відлуння» (глибиною до 10 метрів і шириною до 60 метрів).
Мамонтова печера була утворена близько 10 мільйонів років тому.

Цікаві факти про печери

Дивовижний кар’єр, який розташовується в печерній системі Еллісон, Джорджія, США. Його глибина – 586 футів (179 м). Цей кар’єр використовують для стрибків з тарзанкою

Найбільший за площею грот у світі знаходиться на острові Борнео, в печері Гуа-Насіб-Багус. Він називається Саравак і налічує 700 м в довжину, 396 м завширшки і 70 м у висоту (для наочності: у ній помістяться не менш сорока Boeing-747).

Найглибша печера у світі  – печера Крубера-Вороняча, яка розташована в гірському масиві Арабіка в Абхазії. Її глибина становить 2191 м, а довжина перевищує 13 км.

Найбільша підводна печерна система – Велика печера, розташована в північній частині мексиканського півострова Юкатан. У ній спочивають руїни міст легендарної цивілізації майя.

Печера, Куева дель Фантасма була названа на честь святого Аума. Ця печера настільки велика, що в ній можуть одночасно перебувати 2 вертольоти. Також у цій печері знаходиться один з найкрасивіших водоспадів у світі.

Найдовша система печер знаходиться в США. До системи печер Флінт-Рідж в Кентуккі (США) відносять печери, розташовані на п’яти рівнях. Загальна їх протяжність – 288 кілометрів. З них приблизно 100 прохідні.

Найдовша система печер в Європі знаходиться в Швейцарії. Загальна довжина її проходів становить 130 кілометрів.

У світі існує велика кількість крижаних печер, але найбільша з них – це печера Ісрісеннвелт в Новій Зеландії. Загальна площа цієї печери становить близько 300 квадратних кілометрів.

Чотири великі печери, названі печерами Дракона (на Майорці він вважається не стільки лиходієм, скільки сторожем підземних скарбів), знаходяться на східному узбережжі острова, недалеко від міста Порто-Кристо. Система печер розташована на глибині 25 м і розтягнута на 2,5 км. Першим тут побував основоположник спелеології Едуард Альфред Мартель; він, зокрема, відкрив тут одне з найбільших у світі підземних озер (1150 м в довжину і 30 м в ширину), яке потім так і назвали: Мартель. Вода в цьому озері солонувата, і це підтверджує версію, що печери створило колись Середземне море.

Найдовшим підземеллям в світі вважаються знамениті одеські катакомби. Їх загальна протяжність (досліджена на даний момент) перевищує 2500 км. Протяжність одеських катакомб в три рази перевищує протяжність римських катакомб і трохи менш, ніж у 10 разів паризьких катакомб.

Печера Постойна (Postojna) являє собою 20 – кілометрову мережу з’єднаних між собою проходів, галерей, за якими досвідчені гіди провели більше 31 мільйона чоловік за останні 188 років. Це найбільша печера в «класичному карсті» і найпопулярніша печера в Європі. У 1872 в печері були прокладені рейки, а в 1884 до них було підведено електрику. Поїздка в невеликих вагонетках і електричне освітлення дозволяють милуватися розмірами і пишністю підземного світу. Система печер була створена водами річки Пивка.

Печера-світлячок в Новій Зеландії знаменита тим, що вона, заповнена хробаками, які світяться в темряві, Гнізда цих черв’яків знаходяться на верхніх стінах печер. Гнізда виглядають як зірки на нічному небі.

Вчені з’ясували, в якій з печер «живе» найсильніше ехо. Йдеться про печери Ласко і Фонт-де-Гом у Франції, де воно піднімає звук відповідно до 23 дБ і 31 дБ.

Печера Sotano de las Golondrinas (печера Ластівок) знаходиться в мексиканському штаті Сан-Луїс-Потосі. Гігантська чорна безодня в діаметрі досягає 55 м., Після чого відразу ж починається розширення до 160 м. Глибина печери практично порівнянна з висотою Емпайр-Стейт-Білдінг і становить 376 метрів.

Меджліс аль Джинн в Омані є другою за величиною печерою у світі. Висота печери становить близько 120-150 м.

Айсрізенвельт (Австрія) -назва найбільшої в світі системи крижаних печер (вона знаходиться в 40 км на південь від Зальцбурга) перекладається з німецької як «гігантський крижаний світ». Протяжність світу – цілих 42 км, але туристів пускають не далі першого. Втім, і цього цілком вистачає.

У печері Куева-де-лос Кристалес в Мексиці знаходяться найбільші природні кристали у світі. Кристали доходять до 11 м в довжину.

Оцініть статтю
Додати коментар