Цікаві факти про шлунок

Чи знаєте ви щось цікаве про шлунок? Цікава інформація про шлунок для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про шлунок 

За добу у людини виділяється від 0,5 до 2 літрів шлункового соку.

Шлунок служить першою лінією оборони для вашої імунної системи. Він містить соляну кислоту, яка допомагає вбити бактерії і віруси, які потрапляють з їжею.

Коли ви червонієте, шлунок також стає червоним.

Ваш шлунок створює новий шар слизу кожні два тижні. Він робить це, тому що соляна кислота може перетравити шлунок та інші органи, і слиз захищає шлунок від цього.

Дорослий шлунок може містити близько 1,5 літрів їжі/напою.

Їжа неповністю розпадається в шлунку. Справді, тільки перша частина травлення відбувається в шлунку; більшість процесів відбуваються в тонкому кишечнику.

Люди можуть вижити без шлунка ( якщо через деякі захворювання його довелося б видалити).

Захворювання шлунка, які порушують функцію шлунка можна уникнути, шляхом збалансованих дієт і забезпечення більш гігієнічних умов.

Тривалість перебування їжі в шлунку залежить від її складу. Жирна їжа затримується до 6-8 годин, вуглеводна-до 4 годин. Травлення в шлунку може відбуватися лише при температурі тіла 36-37°С і за наявності соляної (хлоридної) кислоти.

Шлунок є невід’ємною частиною травної системи, але у різних тварин він виглядає по-різному. Деякі тварини мають шлунки з декількома відсіками: у корів та інших жуйних тварин — жирафів, оленів і великої рогатої худоби — чотирикамерні шлунки, що допомагає їм перетравлювати рослинну їжу.
А у деяких видів тварин, наприклад, морських коників, утконосов, шлунка немає взагалі, і їжа прямо надходить із стравоходу в прямий кишечник.

Цікавинки про шлунок, цікаві відомості про шлунок ви можете додавати через форму коментарів.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *