Цікаві факти про соборність

Цікаві факти про соборність України викладені в цій статті.

Цікаві факти про день соборності

1. День Соборності святкується країною 22 січня. Це дата, коли було проголошено Акт Злуки УНР (українська народна республіка) з ЗУНР (західноукраїнська народна республіка) в не такому далекому 1919 році. Вона характеризує собою далеко не першу спробу вивести Україну як незалежну і сильну державу на світовий рівень. Саме тому цей день також вважається Днем Першої Незалежності.

2. Урочистий Універсал Акту Злуки був прочитаний у місті Київ на Софіївській площі українським геологом, громадським діячем, професором Київського університету та членом Директорії – Федором Швецьом.

3. В період радянської України день Соборності не відзначався, так як вважалося, що це контрреволюційне свято. Тому його намагалися стрети із свідомості українців.

4. Перше святкування дня Соборності відбулося в 1939 році у місті Хустів. На той період це було наймасовіша українська демонстрація за останні 20 років.

5. Символом свята є «живий ланцюг». Коли безліч людей тримаючись за руки, утворюють ланцюг, який символізує єдність України, її нерозривність та непоборність. Традиція створювати живі ланцюги бере свій початок з 1990 року, коли було утворено масштабний ланцюг між містами Київ, Львів, Івано-Франківськ трьома мільйонами людей.

6. На державному рівні, офіційно свято Соборності стало святкуватись з 1999 року, згідно указу діючого президента на той час – Леоніда Кучми.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаві факти про день соборності України.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *