У яких продуктах міститься натрій?

Натрій в людському організмі потрібен для того, щоб підтримувати в його клітинах необхідний водно -сольовий баланс, а також нормалізувати функції нирок і нервово- м’язову діяльність.

Добова потреба в натрії

Добова потреба дорослої людини в натрії складає 4-6 г. Наш організм не здатний виробляти натрій, отже, його запас можна поповнювати тільки з прийомом звичайної їжі і різних харчових добавок.

У яких продуктах міститься натрій?

Основне джерело натрію – кухонна сіль. Досить неповної чайної ложки солі, щоб отримати майже всю добову норму цього елемента.

Продукти харчування, що містять натрій: морква, буряк, краби, устриці, артишоки, бобові, крупи, нирки і мізки тварин, шинка, морська капуста, молоко, сир, томат і томатний сік. З трав невелика кількість натрію містять селера, кульбаба, цикорій.

Вміст натрію в продуктах харчування (мг/100г)

Морська капуста 520
Мідія 290
Лобстер ( омар ) 280
восьминіг 230
камбала 200
анчоуси 160
креветка 150
сардина 140
Корюшка 135
яйце 134
Краб 130
рак річковий 120
Кальмар 110
осетер 100
луфарь 100
Рак морської 380

Також високий вміст натрію в готових до вживання продуктах – це готові розсоли, бульйони, соуси (наприклад, соєвий), приправи, різні консерви; мариновані та солоні продукти; сир, особливо плавлений; ковбаса та ковбасні вироби; солоні горішки, сухарики, чіпси та інші снеки; харчові добавки з натрієм – ароматизатори, розпушувачі та консерванти.

А оскільки ми дуже часто і солимо домашні страви і їмо магазинні, то брак натрію просто не може бути – швидше можна отримати надлишок натрію. У таких випадках слід розраховувати норму натрію, і намагатися менше солити їжу – особливо це стосується людей, схильних до набряків, серцево -судинних захворювань, хвороб печінки та нирок.

Деякі дієтологи рекомендують замість звичайної кухонної солі використовувати очищену морську сіль – вона меншою мірою сприяє накопиченню рідини в організмі.

Натрій можна також отримувати, випиваючи досить мінеральної води. Разом з натрієм, ви таким чином поповните кількість калію і хлору.

Знаючи в яких продуктах міститься натрій ви можете уникнути проблем пов’язаних з надлишком натрію і будете здорові і щасливі!

Оцініть статтю
Додати коментар