Вислови про Шевченка

Афоризми по темам

Цитати, вислови про Тараса Шевченка – видатного українця належать багатьом його сучасникам, класикам та історикам. Вислови про Шевченка відомих людей зібрані в цій статті.

Вислови про Т. Шевченка

“Вже тоді глибоко полюбив я на все життя Пушкіна , Шевченка,Міцкевича, трьох найдорожчих моїх вчителів ”

«Народ Шевченка не забуває і ніколи не забуде. Поет живе в серцях свого народу». – Рильський.

Біля його колиски уночі
В пітьмі нічній озвалися Борба і Труд:
” – Благославляємо тебе на бій за люд!”.
” – Свій край з упадку піднімеш – терпи!”.
Богдан Лепкий

Він був сином мужика — і став володарем в царстві Духа.
Він був кріпаком — і став ве­летнем у царстві людської культури
Іван Франко

Народ знає Тараса, любить Тараса,
співає його пісні, пересилає з уст в уста оповіді про нього,
як про живого сучасника і учасника на­шої дійсності.
Максим Рильський

Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю!
Остап Вишня

Я радий, що можу додати свій голос до тих, що вшановують великого українського поета Тараса Шевченка. Ми вшановуємо його за великий вкладу культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини.
Джон Ф. Кеннеді

Шевченко як поет — це був сам народ, що продовжував свою поетичну творчість. Шевченкова пісня була сама по собі народною піснею, яку міг заспівати тепер увесь народ, яка повинна була вилитись з народної душі відповідно до стану сучасної народної історії М. Костомаров

«У Шевченкові я бачу і відчуваю всю красу людської душі, це справжній співець свого народу» К. Станіславський

Вислови видатних людей про Шевченка

Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані всього людства знаходять своє безсмертя.

«Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира…Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і внаших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись».
О. Гончар.

Шевченко цілком заслуговує на почесті, якими оточується. Він був більше, ніж українець — він був державним мужем і громадянином світу. Він був більше, ніж поет — він був хоробрим войовником за права і волю людей.
Ліндон Джонсон, президент США

Можна викинути всі демократичні нотки з його творів (та цензура довго так і чинила) — і Шевченко залишиться тим, чим створила його природа: сліпучим прецедентом, що не дозволяє українству відхилитися від шляху національного ренесансу.
Володимир Жаботинський

«Огненне слово його наскрізь проймало серце не тільки тих, кому близьке було народне горе, а й тих, кому й байдуже було до того. Всі дивувалися красі та силі тієї простої мови, якою Шевченко виливав свої вірші. Увесь світ став прислухатися до його мови, а на Вкраїні вірші приймали як благовісне, пророче слово».
П. Мирний

«Любіть свою Батьківщину і рідну мову так, як любив покійний Тарас Шевченко. Для його пам’яті це буде найкращою нагородою і нерукотворним пам’ятником».
А. Р. Церетелі

Не поет – бо це ж до болю мало,
Не трибун – бо це лиш рупор мас,
І вже менш за все – «Кобзар Тарас»
Він, ким зайняло і запалало.
 Є. Маланюк

«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…».
Є. Сверстюк

«Коли б мені прийшлося одним словом схарактеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – се ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя».  
І.Франко 

Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.
Микола Палієнко 

«Сьогодні думи Шевченка є невіддільні від дум нашого народу. І тому народ так часто, так охоче звертається до свого поета. Гуманізм Шевченка, його ставлення до людини, його постійна турбота за пригноблених – як це зараз нам співзвучно!».
Павло Тичина

 «Невмирущий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння оновлення».
Павло Грабовський 

«Світова слава Шевченкова зpостає й шиpитьсяpазом зі славою його наpоду, pазом із зpостаннямpолі й пpестижу нової, вільної Укpаїни…»

Якщо ви знаєте гарні та крилаті вислови про Шевченка лишайте їх в коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. валерія

    Жан Еффель:”Шевченко-велика людина, прогресивний діяч і патріот.

    Відповіcти