Вплив емоцій на здоров’я людини

Біологія

Вплив емоцій на здоров’я людини існує, і це відомо кожному. Як негативні емоції впливають на здоров’я, а як позитивні його відновлюють Ви дізнаєтеся в цій статті.

Вплив емоцій на здоров’я людини

Не тільки лікарі, а й люди, далекі від медицини, сходяться на думці, що цілий ряд захворювань має одну причину: вплив емоцій на людину. Деякі на основі досліджень взагалі стверджують, що від 50 до 80% хвороб – це наслідок емоційної нестабільності психіки.

Гарний емоційний стан – рідкість в наші дні. Негативні емоції можуть значно впливати на стан здоров’я. На жаль, від негативних емоцій неможливо вберегти себе: звільнення з роботи, фінансові труднощі, проблеми в особистому житті та інші проблеми неминуче позначаються на настрої і іноді самопочутті людини.

Перелік емоцій, які згубно впливають на стан здоров’я людини:

  • гнів;
  • хвилювання;
  • смуток;
  • стрес;
  • самотність;
  • страх;
  • шок;
  • ненависть і нетерпіння;
  • заздрість і ревнощі;
  • тривожність.

 

Ще в давнину розуміли: гнів особливо може впливати на роботу печінки. Китайська медицина і зараз розглядає хвороби печінки і селезінки як наслідки гніву і сильної дратівливості. Червоне обличчя і почервонілі очі, головні болі і запаморочення це зовнішні прояви нападів гніву. Внутрішні прояви позначаться згодом: втрата апетиту, розлад шлунка, порушення менструального циклу і чоловічої потенції, серйозні проблеми з печінкою і селезінкою все перераховане гарантовано людям, які часто відчувають почуття гніву.

Інша базова емоція радість. Здавалося б, вона повинна впливати на організм людини тільки позитивно адже це протилежність гніву! Але не все так просто; і ми навіть не маємо на увазі раптову радість, яка не те що інфаркт з інсультом смерть може викликати! Мова про те, що постійне радісне збудження (яке так любить молодь!), Викликане нескінченними тусовками та вечірками і посилене гучною музикою і шумом величезної кількості людей, призводить до дисбалансу серцево-судинної системи. Зовнішні прояви начебто нешкідливі: весела балаканина, безпричинний гучний сміх, а всередині прискорене серцебиття, безсоння або сонливість, тривожне занепокоєння це вже починаються фізіологічні розлади. А серце потрібно берегти з молодих років в старості буде запізно.

Емоції страху, переляку найбільш можуть впливати на нирки і наднирники. Не тільки діти, але і дорослі через ці емоцій страждають або нетриманням сечі і калу, або частими «походами» в туалет. Тривалі відчуття неспокою, незахищеності, крайньої розгубленості призводять до виснаження, слабкості нирок. А ось стан смутку і пригніченості приводить людину до великих проблем з легенями (крім ослаблення серця, шлунка і селезінки); дані органи починають погано працювати, не забезпечуючи організм киснем в повній мірі.

Висновок напрошується сам собою: потрібно зміцнювати свою волю. Уміння тримати себе в руках, вміння змусити себе відволіктися від негативу (хоч якоюсь роботою, хоч фізкультурою) допомагає швидкому відновленню душевної рівноваги. І тоді питання вплив емоцій на людину буде розглядатися тільки в оптимістичному ключі.

Оцініть статтю
Додати коментар