Яка різниця між коробками типтроник та автомат

Незважаючи на те , що типтроник вже міцно увійшов у життя багатьох вітчизняних автолюбителів , до цих пір не вщухають суперечки про те , що ж краще: старий добрий автомат або ультрамодний типтроник .

Вітчизняний автосвіт поділився на два табори , один з яких складають прихильники звичної АКПП , плюси і мінуси якої давно вивчені і відомі всім. Опозиційно налаштовані фанати типтроника переконано заявляють , що треба йти в ногу з часом , а автоматична коробка — це минуле століття .

Для того , щоб розібратися в тому , що ж все-таки краще , типтроник чи автомат , потрібно з’ясувати особливості і суттєві відмінності обох типів коробок передач.

Відмінність (різниця) типтроника від автомата полягає в наступному:

Автомат — коробка передач , самостійно перемикає швидкості ;
Типтроник — модифікація автомата з можливістю ручного управління передачами ;
Типтроник забезпечує порівнянну з механікою динаміку за бажанням водія ;
Типтроник зручний при обгонах і маневруванні на складних ділянках ;
Автомат істотно дешевше , ніж типтроник ;
Типтроник хороший для досвідчених водіїв , але для новачків автомат переважніше.

Що означає типтроник і автомат

Автомат являє собою автомобільну коробку передач , яка здатна самостійно , без участі водія , перемикати передачі під час руху автомашини.

Типтроник — це автоматична коробка передач особливої конструкції , завдяки якій зниження передач здійснюється в авторежимі , а підвищення можливе здійснювати також вручну.

Порівняння типтроника і автомата

У чому ж різниця між типтроніком і автоматом ? Головна відмінність автомата від типтроника — АКПП в принципі позбавлена можливості перемикання швидкостей вручну. Типтроник ж не тільки працює в режимі звичайної АКПП , але і володіє перевагами механіки . Для цього в тіптроник передбачений ручний варіант перемикання швидкостей.

Така особливість представляється солідною перевагою типтроника над автоматом в плані функціональності. Однак за типтроник доведеться викласти круглу суму , автомат значно дешевше.

Зате типтроник дозволяє водієві цілком взяти керування на себе у випадку необхідності , наприклад , при їзді по грунтових дорогах і інших складних ділянках .

Також типтроник випереджає автомат в плані динаміки — при необхідності обгону типтроник легко трансформувати в МКПП і набрати швидкість швидше, ніж автомат .

Переваги типтроника особливо помітні взимку , коли часто є необхідність гальмування двигуном. Автомат такого проробити не може.

При цьому просте управління автоматом доступно навіть новачкові , який навряд чи оцінить гідності типтроника на відміну від досвідченого водія.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *