Яка різниця між масло 5w30 і масло 5w40

Автомобілісти знають , що вибрати правильне моторне масло для двигуна — вкрай важливе завдання. Добре , коли виробник рекомендує конкретну марку і вид масла. Однак у власників автомобілів старшого покоління такої переваги немає. Необхідно якомога точніше визначитися з відповідним моторним маслом , щоб двигун не підніс сюрпризів у самий невідповідний момент. Але на каністрах з маслом так багато позначень. Наприклад , масло 5w30 і масло 5w40 . У чому різниця?

Різниця між моторним маслом 5w30 і моторним маслом 5w40 полягає в наступному:

Масло 5w40 при підвищенні температур у літній період має більшу в’язкістю , ніж масло 5w30 , що сприяє безперебійній роботі двигуна;
При низьких температурах і масло 5w30 , і масло 5w40 можна використовувати до -25 ° С.

Визначення масла 5w30 і 5w40

Масло 5w30 — моторне масло , яке застосовується для змащування двигунів автомобіля. У позначенні масла присутні два числа , які відображають найважливіша властивість моторного масла — в’язкість при низьких і високих температурах. Щоб завести двигун при низьких температурах , потрібно вибирати моторне масло , яке не повинно бути дуже в’язким. А влітку , при високих температурах , масло , навпаки , повинно тримати змазує плівку між деталями. Перше число в позначенні « 5w30 » є класом зимового застосування ( буква «W» , тобто « Winter » , підтверджує це ) , друге число — показник річного застосування . Таким чином , масло є всесезонним .

Масло 5w40 — всесезонне моторне масло , у якого зимовий клас застосування — 5w , показник високих температур — 40. Дані позначення прийняті в специфікації SAE (Товариства Автомобільних Інженерів ) і є міжнародним стандартом з визначення в’язкості моторних масел. Зазначимо , що в’язкісно- температурні характеристики моторних масел є першорядними у визначенні якості .

Порівняння масла 5w30 і 5w40

Відомо , що моторне масло складається з основних базових масел і різних загустітельних присадок. Саме ці присадки і дають необхідний ефект у зимовий або літній час. Однак на сьогоднішній день , напевно, для полегшення праці автомобіліста , частіше використовуються всесезонні масла. Від кількості і якості загустітельних присадок залежить клас в’язкості моторного масла. Крім того , це універсальне масло змінює свою в’язкість під впливом швидкості зсуву . Чим менше швидкість , тим в’язкість вище.

Моторні масла , які ми сьогодні порівнюємо , мають різну кількість загустітельних присадок. Внаслідок цього , друге число — характеристика в’язкості при високих температурах — відрізняється . Тобто 30 або 40 — це показник того , як довго моторне масло здатне тримати захисну плівку при підвищенні літніх температур . Це дуже важлива властивість для збереження мотора від передчасного зносу і запобігання зупинки двигуна в спеку при знаходженні в пробці.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *