Яке значення розмноження?

Яку роль відіграє розмноження в житті тварин, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Яке значення має розмноження для тварин?

Необхідною властивістю життя є процес розмноження. Він забезпечує безперервний життєвий цикл на планеті і тривале існування всіх живих організмів — тварин і рослин.

Розмноження грає дуже важливу роль в житті тварин. В ході цього процесу не тільки збільшується кількість особин конкретного виду тварини, а й розширюється їх генофонд. А це сприяє витривалості організму в природному відборі.

У світі тварин існує кілька способів розмноження. Наприклад, розподіл прямим шляхом, яке характерне для нижчих безхребетних і партеногенез, властивий деяким вищим хребетним. Іншими словами це безстатеве розмноження, найпростіший, швидкий і мінімально енергоємний шлях до збільшення чисельності особин.

Але в ході еволюції розвинувся більш складний спосіб розмноження, який обумовлений безліччю умовностей і проблем — статеве розмноження.

Що таке статеве розмноження?

Статеве розмноження являє собою біологічний процес, мета якого спрямована на стабільне збільшення кількості особин і забезпечення продовження існування самого виду. Такий вид розмноження широко поширений в природі. Він притаманний усім сільськогосподарським і практично всім диким тваринам. Для нього необхідним є наявність двох статевих клітин самки і самця, які після злиття запліднюються.

Біологічне значення такого процесу як запліднення в тому, що новий організм більш пристосований до мінливих умов життя. Адже після злиття статевих клітин розвивається організм з більш досконалою, подвійною спадковістю від самки і самця. Взаємодія між двома гаметами призводить до врівноваження процесів обміну речовин в новому організмі, а значить, підвищується його життєздатність.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення розмноження в житті тварин.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *