Значення бурих водоростей

Про те, яке значення бурих водоростей в природі та житті людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Значення бурих водоростей

Бурі водорості значення в природі:

* Бурі водорості є основним джерелом органічної речовини в прибережних зонах морів. Особливо вони поширені в помірних і приполярних поясах, де загальна біомаса водоростей досягає десятки кілограмів на 1 м2 придонної області

* У водорослях знайшли притулок і будинок поліпи, черви, ракоподібні і молюски

* Відмерлі слані водоростей вживаються в їжу безхребетними мешканцями водойм. Також вони утворюють берегової мул — детрит.

Бурі водорості значення в житті людини

* Бурі водорості використовуються в харчових цілях, а також виступають як сировина, з якої отримують високоякісні речовини.

* Використовуються в якості добрива

* Бурі водорості є джерелом мікроелементів і йоду

* З них роблять кормове борошно, що використовується як добавка в їжу для сільськогосподарських тварин

* В медицині їх використовують для створення замінників крові, виведення зайвої радіації з організму і для поліпшення згортання крові

Що таке бурі водорості?

Бурі водорості — велика група переважно морських, виключно багатоклітинних водоростей.  Сучасна біологія налічує більше 2000 їхніх видів. Представники бурих водоростей живуть в усіх морях земної кулі. І лише 6 видів даних рослин змогли в ході еволюції пристосуватися до життя на суходолі. Вчені виявили, що в хроматофорах бурих водоростей є фукоксантин — особливий пігмент, який забарвлює їх в бурий колір.

Найбільш поширеними бурими водоростями є: Макроцистіс Ламінарія і цистозейра. В їх організмі практично відсутній хлорофіл, що робить життєдіяльність цих водорості незалежною від процесів фотосинтезу. Тому ареол проживання рослин — морське дно.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення бурих водоростей.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *