Значення скелету для людини

Яке значення скелету для людини Ви дізнаєтеся з цієї статті. Повідомлення про скелет людини може бути представлене на уроках біології.  Значення скелету і м’язів у дітей, таке як і у дорослих.

Значення скелету для людини

Скелет людини — це сукупність кісток організму і пасивна частина опорно-рухового апарату.

Від форми скелета безпосередньо залежить зовнішній вигляд людини. Кістки, а також їх з’єднання складають пасивну частину опорно-рухового апарату. М’язи, які мають здатність скорочуватися і змінювати саме положення кісток — є так званою активною частиною опорно-рухового апарату. Рухливість скелета людини забезпечують з’єднання кісток. З’єднання бувають і нерухомими.

Скелет складається з таких частин:

Осьовий скелет. Сюди відносять:

  • Череп — мозковий і лицьовий
  • Хребет — шийний і спинний
  • Грудна клітина

Додатковий скелет. До нього відносять:

  • Пояс верхніх кінцівок
  • Пояс нижніх кінцівок

Скелет людини допомагає забезпечити тілу збереження форми і служить йому твердою опорою при будь-яких положеннях — стояння, сидіння, лежання. Обмежуючи порожнини, які зайняли внутрішні органи, він виконує захисні функції. До всього іншого, разом з прилеглими м’язами, скелет людини бере участь в рухах тіла.

Кістки скелета людини ніби велика фортецю: вони можуть витримати тиск, що дорівнює 16 кг на 1 квадратний міліметр їх власної поверхні. Плечову кістку чоловіка, поставлену вертикально, можна зламати тільки за допомогою навантаження вагою в 850 кг, а стегнову кістку — в 1300 кг. Така міцність кісток обумовлена особливостями їх будови і хімічним складом.

Таким чином, скелет людини — це основа, яка здатна забезпечити прямоходіння і є справжнім «щитом» і вмістилищем для всіх внутрішніх органів. Також до нього прикріплюються м’язи і фасції.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися яке значення має скелет для людини і підготували розповідь «Скелет людини».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *