Анкета героїв “Шпага Славка Беркути”

головні герої шпага славка беркути 7 клас

Анкета головних героїв “Шпага Славка Беркути” Славка Беркути, Лілі Теслюк, Юлька та Стефка (вік, улюблені заняття, вчинки, риси характеру, зовнішність героїв та ін.). Головні дійові особи твору “Шпага Славка Беркути” учні 7Б класу львівської школи.

Анкета героїв “Шпага Славка Беркути”

анкета героїв шпага славка беркути

Анкета Славка Беркути

ГеройСлавко Беркута – головний герой. Учень 7б класу.
Вік. Місце проживання13 років. Львів
Ставлення автора до Славка БеркутиАвтору подобається наполегливість Славка, його сила волі до життя, те як він переміг хворобу, з якою наснагою тренувався.
Зовнішність Славка БеркутиВін звичайний семикласник. Має середній зріст, худорлявий, підтягнутий.
Місце у соціуміДобре вчиться в школі, хороший та вірний друг, поважає вчителів та батьків.
Інтереси та захоплення, улюблені заняття Славка Фехтування, спелеологія. Любить читати, цікавиться науковими відкриттями,
Стосунки з батьками та іншими героямиСтосунки з батьками – добрі, довірливі, співчутливі. Родина Славка Беркути повна, забезпечена, благополучна, інтелігентна. Він любить і поважає батьків, прикладами для нього є вчитель географії та тренер. Хлопцю подобається Лілі, знаходить спільну мову зі Стефком. Конфліктує з Юльком, бо той егоїстичний, самовпевнений, заздрісний.
Вчинки СлавкаУ 8 років переміг хворобу ніг, згодом став фехтувальником; допомагає батькам, співчуває мамі, виховує в собі почуття відповідальності, як у батька; дружить з Лілі; здатний на самопожертву (у 5 класі піддався на змаганнях Юлькові, щоб той став чемпіоном із шахів), любить природу.
Мова Славка БеркутиУміє послідовно викладати думки, має великий словниковий запас. Не виправдовується, коли він не винен.
Риси характеру Славка Беркутадобрий, чесний, відважний, наполегливий, вірний, товариський

Анкета Юлька Ващука

“Шпага Славка Беркути” образ Юлька Ващука розкриємо у таблиці.

ГеройЮлько Ващук (учень 7Б класу)
Вік, місце проживання13 років. Львів
Ставлення автора до ЮлькаАвтор несхвалює поведінку героя
Зовнішність Юлька«звичайний хлопчина», «модна куртка й начищені до блиску черевики», «виглядав пещеним мамієм».
Місце у соціуміучень у школі. Інтелектуал, відмінник, але з «темною» душею. Самотній,  з однокласниками він говорить лише тому, що потрібно ж із кимось спілкуватися.
Інтереси та захоплення ЮлькаЗахоплюється малюванням, не любить музику, бо нею змушують займатися батьки, не любить і не береже природу.
Стосунки з батьками та іншими героямиНе поважає батьків, після викриття батька соромиться свого прізвища, не вміє знаходити спільну мову з батьками. До однокласників ставиться зверхньо, вважає, що він найрозумніший, що інші не варті бути його друзями.
Вчинки ЮлькаЙого вчинки не заслуговують на повагу. Він підставив Славка, обманувши працівницю поліції, здатний вчинити кримінальний злочин.
Мова ЮлькаБагато читає, говорити він уміє гарно.
Юлько Ващук: риси характерубрехливий, підлий, зверхній, самовпевнений, заздрісний, егоїстичний. Автор показує, що бути відмінником у навчанні, це ще не означає «бути Людиною».

Анкета Лілі Теслюк

“Шпага Славка Беркути” образ Лілі Теслюк розкриємо у таблиці.

ГеройЛілі Теслюк
Вік. Місце проживання13 років, Львів
Ставлення автора до Лілі.Автор схвалює поведінку дівчинки.
Зовнішність Лілігарна та тендітна, «світло-руса пелехата голова, і тоненький голос».
Місце у соціуміЛідер 7Б класу, акторка
Інтереси та захоплення, улюблені заняття Лілі Лілі Теслюк мала такі “таланти”: добре знала англійську мову, виступала по телевізору в дитячих передачах, знімалася в кіно, вчиться у балетній студії театру.
Стосунки з батьками та іншими героямиХороша подруга, з повагою ставиться до однокласників, але іноді вихваляється. Має хороші стосунки з батьками. Родина Лілі підтримує її.
Вчинки ЛіліЇї вчинки заслуговують на повагу: вірна у дружбі, намагається віднайти правду.
Мова ЛіліЦікавий співрозмовник
Риси характеру Лілі ТеслюкТовариська, добра і щира, допитлива, доброзичлива, справедлива, чесна, весела, пустотлива, непосидюща, відповідальна

Анкета Стефко Вуса

Образ Стефка “Шпага Славка Беркути” розкриємо у таблиці.

ГеройСтефко Вус
Вік. Місце проживання13 років. Спочатку жив у селі з бабусею, потім у Львові
Ставлення автора до СтефкаАвтор співчуває хлопцеві, адже він – напівсирота, якого виховувала бабуся, а після її смері, батько-пияк, забрав його до міста.
Зовнішність СтефкаХлопець виглядає як і більшість підлітків, але його одяг та взуття старі та зношені, полатані. У нього «кучерява густа чуприна»,  «широкий рот», «в погляді синіх очей мовби аж колючки ховалися».
Місце у соціуміСусід Юлька, живе з ним у одному будинку. Напівсирота, погано вчиться, прогуляє уроки. Кілька років був у одному класі.  Скрутне матеріальне становище.
Інтереси та захоплення, улюблені заняття Стефка Через пиятику батька «…затискала його нехіть до власної домівки, книжок, повчань і настанов, кілька днів не з’являвся до школи». «У п’ятому класі залишився на другий рік». Курив цигарки, які лишав на столі батько.
Стосунки з батьком та іншими героями Поважає вчительку, яка вилікувала сороку. До батька зневажливе, недовірливе ставлення. Відчуває теплі, ніжні почуття до бабусі й сестри. Байдужість до оточуючих. Ставлення до друзів не надто товариське.
Вчинки СтефкаЙого виховує вулиця. Стефко пробує зупинити Юлька, хоча й невдало, і це вказує, що вогник людяності ще жевріє у його серці. Любов до природи.
Мова СтефкаМає малий лексичний запас, не читає книжок, вживає грубі, інколи лайливі слова.
Риси характеру СтефкаСамотній, добрий, чесний, мужній, справедливий.

 

Тести "Шпага Славка Беркути" з відповідями
Тести до твору "Шпага Славка Беркути" з відповідями допоможуть перевірити ваші знання змісту повісті, головних подій.

Оцініть статтю
Додати коментар