Відгук до твору “Шпага Славка Беркути”

Відгук на твір Шпага Славка Беркути Твори з укр. літ.

Відгук до книги “Шпага Славка Беркути” допоможе написати про враження від твору, чим мені сподобався твір “Шпага Славка Беркути”.

Відгук на твір “Шпага Славка Беркути”

На уроках української літератури ми читаємо різні книги. Чесно кажучи, не всі з них мені хочеться читати (особливо щось історичне), але повість Ніни Бічуї “Шпага Славка Беркути” під цей список не підпадає.

Цю книгу я захотів прочитати одразу, як тільки почув, що вона про сучасних підлітків. Завжди цікавіше читати щось про таких як ти сам, ніж про тих, хто зовсім на тебе не схожий, ще й жив сто-двісті років назад. Отож, читати цю книгу я взявся з задоволенням. Тепер же хочу поділитись своїми враженнями.

Сюжет повісті доволі простий – він розповідає про життя чотирьох підлітків: Славка Беркуту, Юлька Ващука, Лілю Теслюк і Стефка Вуса. Здавалося б – що може бути цікавого в буденності чотирьох підлітків? Але мені читання видалось дуже цікавим, а все тому, що герої такі ж самі підлітки як і я, їхні проблеми схожі на мої, тому під час читання мені здавалось, що я спілкуюсь зі своїми добрими друзями, разом з ними переживаю негаразди і радію перемогам. Хотілось би розповісти про почуття, які в мене викликав кожен з героїв.

Славко Беркута – головний герой твору. Зазвичай головні герої – просто ідеальні ідеали, але Славко не такий. Авторка показала його складний життєвий шлях, його здатність помилятись, заздрити, робити дурні вчинки. Але за це герой став мені тільки ближчим! Часто я знаходив в його думках і діях частинку себе і це мене дуже з ним зріднило.

шпага славка беркути короткоЮлько Ващук – друг і одночасно ворог Славка. Це дуже незвичайний персонаж. Не дивлячись на усі його негативні вчинки, я не переставав йому співчувати вродовж усього твору. Юлько дуже самотній, а, будучи підлітком, це переживати дуже важко. Я розумію вчинки хлопця, але зовсім не виправдовую його.

Ліля Теслюк – єдина головна героїня твору. Вона, так як і Славко з Юльком, неідеальна. Вона звичайна дівчина з своїми позитивними і негативними рисами. Завдяки своїй простоті вона мені і сподобалась. Я б теж був не проти мати таку подругу.

Стефко Вус – герой, у якого найскладніша (як на мене) життєва ситуація. Під час усього читання повісті я дуже сподівався, що Стефко не перейде на темний бік, не зважаючи на всі життєві проблеми. Мої сподівання збулися! Надіюсь, що далі його життя тільки налагоджуватиметься.

Отож, мої враження від твору “Шпага Славка Беркути” тільки позитивні. Повість, мабуть, одна з небагатьох, яка справді запала мені в душу і з героями якої я дуже зблизився. Щиро вдячний авторці за таку чудову просту історію, в якій кожен підліток може знайти частину себе і, що не менш, а можливо й більш, важливо, відповіді на деякі запитання, які триважать нас у цей період життя. Усім, хто ще не знайомий з повістю “Шпага Славка Беркути”, щиро рекомендую до прочитання!

Автор: cup_of_flowers

 

Тести "Шпага Славка Беркути" з відповідями
Тести до твору "Шпага Славка Беркути" з відповідями допоможуть перевірити ваші знання змісту повісті, головних подій.

Оцініть статтю
Додати коментар