Чому навчає повість «Шпага Славка Беркути»?

Чому навчає повість Шпага славки Беркути Твори з укр. літ.

Чому навчає повість «Шпага Славка Беркути»? Твір про повість Ніни Бічуї допоможе написати про те, чого вчить твір «Шпага Славка Беркути».

Чому навчає нас повість «Шпага Славки Беркути»?

Повість Н. Бічуї «Шпага Славка Беркути» − твір, який змушує читача  хвилюватися, співпереживати,  думати про дорослі проблеми та доросле життя, яке чекає на кожного підлітка. Авторка, зображуючи характери чотирьох головних героїв, розкриває кілька проблем, що актуальні у житті кожного підлітка. Вони стають добрими вчителями для думаючого читача.

Чого ж навчає ця повість? Головне, мабуть,  що хотіла  письменниця, − донести до читача думку про те, що характер справжньої особистості формується у дитинстві, в боротьбі з життєвими труднощами, своїми недоліками й слабкостями. Важливо при цьому навчитися берегти загальнолюдські цінності, зокрема дружбу, взаємопідтримку, залишатися людиною в будь- якій ситуації. Герої твору  ростуть, змінюються їх погляди на себе, на тих, хто живе поруч із ними. Повість навчає берегти дружбу, вчитися сприймати друга, таким, яким він є насправді. Для героїв твору особливо важливим, на мою думку, було вибудувати рівноправні стосунки у дружбі. І, мабуть, саме це стало їх головною проблемою.

А ще твір вчить самостійно розв’язувати складні для підліткового віку проблеми, мужності визнати свою провину і вміння зберегти свою гідність. Важливо також з’ясувати «максимальне навантаження» − « вимір характеру і людських сил».

Н. Бічуя змушує свого читача подумати і знайти відмінності між поняттями «бути вихованим» і «вдавати культурного», змальовуючи стосунки у родині Юлька.

Отож, повість «Шпага Славка Беркути» вчить цінувати дружбу, родинні стосунки та підтримку батьків, вчить думати перед тим, як приймати важливі рішення. Цей твір також вчить нас формувати критичне ставлення до вчинків інших, бути добрим та чесним, відповідати за свої вчинки. Та найголовнішим, на мою думку, є те, що авторка показує важливість моральних чеснот у житті молодої людини.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Тепер ви знає чого навчає повість “Шпага Славка Беркути”. Свої думки про цей твір пишіть у коментарях.

Тести "Шпага Славка Беркути" з відповідями
Тести до твору "Шпага Славка Беркути" з відповідями допоможуть перевірити ваші знання змісту повісті, головних подій.
Оцініть статтю
Додати коментар