Антуан Ватто біографія та цікаві факти

Художники

Антуан Ватто біографія та цікаві факти з життя великого французького живописця коротко викладені в цій статті.

Антуан Ватто біографія українською

Антуан Ватто народився у місті Валанс’єн, що належало Фландрії 10 жовтня 1684 року. Дитинство хлопчика не можна назвати щасливим. Його батько був звичайним теслею, не поділяв симпатію сина до малювання і не звертав уваги на його художні нахили. Єдине, що він дозволив Антуану це відвідувати школу міського художника Жак-Альбера Герена.

Коли Антуану виповнилося 18 років він пішов з дому. В 1702 році він відправляється в Париж, де влаштовується копірувальником. Оплата праці була невелика і майбутній художник ледве зводив кінці з кінцями. У наступному році Антуан познайомився з Клодом Жилло, який розгледів у ньому потенціал молодого художника і запропонував йому стати учнем. Тому в період 1708 – 1709 років навчався живопису в Жилло. За час навчання Ватто пристрастився до декоративного мистецтва, театру. Особливий вплив на його творчість справили твори Рубенса, які учень вивчав в Люксембурзькому палаці.
Вирішивши зв’язати своє життя з мистецтвом, Антуан Ватто вступив в римську художню академію. У Париж він повернувся в 1710 році вже зрілим художником.

Велика частина його твору присвячена військовій тематиці. У 1717 року Ватто написав найкращу свою роботу – «Паломництво на острів Кіферу». За неї художник отримав звання «художника галантних свят». Ще одна знаменита картина автора, написана в 1718 році – «Капризухи». Твори Антуана Ватто нагадують цілі сцени на полотні: вони пройняті найтоншою поетичністю, театралізованою композицією, орнаментальним панно.

Наприкінці 1717 року художник захворів на тяжку недугу – туберкульоз. У ті часи це був смертний вирок, і в його роботах відобразився прояв смутку. Спочатку Ватто намагався боротися з хворобою, змінивши клімат – Антуан переїхав в 1719 році до Великобританії. Останні дні життя він провів в заміському будинку свого друга. Його не стало 18 липня 1721 у віці 37 років.

Антуан Ватто цікаві факти

Батько Антуана, багатий ремісник, часто пи’ячив і дебоширив, нічого добропорядного не міг дати своєму сину. За свої розбої його неодноразово карали тюремним ув’язненням.

Крім живопису Ватто захоплювався декораторською діяльністю. Він створював прекрасні панно для прикрас багатих вілл і будинків, екіпажів і карет.

Він був першим французьким художником, який став зображати на картинах простих людей, не наділених владою і грошима.

Вніс свою лепту у формування стилю рококо.

Сьогодні картини художника знаходяться в кращих музеях світу.

Після 30 років він став відомим художником Франції. Він був багатий, але вів скромне життя.

Оцініть статтю
Додати коментар