Тінторетто біографія та цікаві факти

Художники

Тінторетто коротка біографія та цікаві факти з життя художника венеціанської школи пізнього Ренесансу коротко викладено в цій статті.

Тінторетто біографія

Про життя Тінторетто залишилося мало інформації. Що стосується дати його народження – і тут думки розходяться: церковні записи говорять одне, біографи – інше. Тому 1518 рік прийнято вважати роком народження Тінторетто.

З дитинства хлопчик захоплювався малюванням, а також любив годинами спостерігати за роботою батька, який займався фарбуванням шовку. У підлітковому віці вирішив навчатися живопису, став займатися в одній зі студій. Більш докладно період його юності і становлення як художника не вивчений. Лише в документах 1539 року про нього згадується як про «майстра Якопо, маляра».

У свій час займався розписом фасадів. Отримавши від братства св. Марка замовлення, написав свій знаменитий шедевр «Чудо св. Марка». Незвична композиція і динаміка картини привернула до нього інтерес. Братство, яке спочатку не було в захваті від твору автора, нарешті прийняло шедевр. Натхнений Тінторетто намалював в 1549 році “Св. Рох, зціляє чумних», в 1550 – 1553 роках створив цикл картин під назвою« Страшний суд ». У 1553 році художник отримав запрошення розписувати Палац дожів.

У 50-х роках XVI століття художник бере в дружини Фаустінуде Весково, у шлюбі з якою з’явилося 8 дітей. Свою дружину описував як прагматичну і навіть жорстоку жінку, проте вона зуміла стати для нього супутницею життя і прекрасною матір’ю.

У 1564 році почав співпрацювати з братством св. Роха, зайнявшись розписом стелі в Ськуола ді Сан-Рокко.

Примітно, що художник, створюючи свої картини, зовсім не пердумав про грошову винагороду. Часто він знижував ціну або просив в якості оплати полотно і фарби. У списку його замовників були такі знамениті люди як імператор Священної Римської імперії, король Іспанії, Філіп II, Рудольф II. Після смерті Тиціана він став провідним венеціанським живописцем.

Тінторетто помер 31 травня 1594 року. До самої смерті він продовжував писати картини.

Тінторетто: цікаві факти

• Він є автором 22-метрової картини «Рай», яка створювалася для Палацу Дожів. Це найбільша картина в світі, написана маслом. На роботу Тінторетто витратив 10 років.

• Переважно художник зображував сенаторів, дожів і прокураторів св. Марка. Посадові особи і члени венеціанської ієрархії представлялися замкнутими, холодними фігурами, оповиті Горностаєвими мантіями. Також Тінторетто витягував на полотна сюжети зі святих легенд і Старого завіту.

• У підлітковому віці навчався в художника Тиціана, однак учитель вигнав його після 10 днів навчань.

• Справжнє ім’я художника Якопо Робусти. Прізвисько Тінторетто, що позначає «маленький фарбувальник», він успадкував від свого батька, який був фарбувальником шовку.

• Гробниця Тінторетто знаходиться у Венеціанській церкви Мадонна делл’Орто XIV століття.

Оцініть статтю
Додати коментар