Архип Куїнджі коротка біографія та цікаві факти

Художники

Архип Куїнджі коротка біографія та цікаві факти з життя відомого художника викладені в цій статті.

Архип Куїнджі біографія скорочено

Архип Куїнджі народився 15 січня 1841 в Маріупольському повіті. Його сім’я жила бідно, він рано втратив батьків, тому працювати Архип почав з раннього дитинства.
У 14 років Куїнджі спробував стати учнем Айвазовського, але той його не оцінив його і дозволяв лише допомагати по дому. Через два місяці він повернувся додому і влаштувався працювати ретушером, де пропрацював цілих три роки. У 1860 році він поїхав до Таганрога, де знову влаштувався на роботу ретушером в фотостудію.

У 24 роки він зробив першу спробу вступити до Академії мистецтв, але вона, а також наступна, закінчилися невдачами. У 1868 році він виставився з картиною «Татарська сакля в Криму» на виставці, де його помітили з Ради Академії мистецтв і дали звання вільного художника. У 1870 році Куїнджі закінчив академію. В цей же час він знайомиться з багатьма відомими художниками.

У 1875 році обвінчався з Вірою Кетчерджі-Шаповаловою, яку кохав з дитинства.
У 1882 році став затворником на 19 років, не показуючи нікому свої картини. І лише в 1901 році показав свої нові картини. Пізніше захопився доброчинністю – багато допомагав початківцям художникам.

Найвідоміші картини Куїнджі: «Після дощу», «Березовий гай», «Українська ніч», «Місячна ніч на Дніпрі», «На острові Валаамі», «Рання весна», «Осіннє бездоріжжя», «Забуте село», «Північ» , «Веселка».

Помер художник 11 липня 1910 року.

Архип Куїнджі цікаві факти

Архип Куїнджі народився в сім’ї бідного шевця-грека. Забавно, що в метриці він записаний під прізвищем Еменджі. У перекладі з греко-татарської це означає «трудова людина».

За спогадами товаришів, в школі він навчався погано. Вже зі шкільних років захоплювався живописом і малював на всьому, що потрапляло під руку – на стінах, парканах і клаптиках паперу.

У 40 років, коли слава Куїнджі досягла апогею, він зробив несподіваний крок. Художник замовк. До кінця життя, цілих 30 років, Куїнджі не поставив на огляд жодного твору. Зачинившись в майстерні, він нікого не пускав до себе, зробивши загадкою свою подальшу творчу діяльність.

Куїнджі любив музикувати. Він грав на скрипці, дружина – на фортепіано.

Художник дуже любив птахів. Його майстерня була розташована на верхньому поверсі. З майстерні був вихід на дах будинку, де Куїнджі влаштував лазарет і лікував птахів.

Архип Іванович Куїнджі мав великий талант підприємця. Продаж картин за нечуваними цінами приніс йому величезний капітал. Надалі художник купив з торгів будинок, відремонтував його і з прибутком використовував.

Незважаючи на великі статки, Куїнджі жив вкрай скромно, майже аскетично. Коли після його смерті описували майно, то виявили і занесли до опису наступне: “Вітальня: один диван, два крісла і вісім стільців м’яких, один рояль. Їдальня: один буфет, обідній стіл і дванадцять стільців. Майстерня: чотири мольберта, один етюдник, стінні дзеркало в дерев’яній рамі, скрипка в футлярі “. Ось так помер мільйонер.

Витрачаючи гроші на особисте життя, Куїнджі був щедрим меценатом і допомагав фінансово художникам-початківцям.

Оцініть статтю
Додати коментар