Аудіокнига «Собор Паризької Богоматері» (скорочено)

собор паризької богоматері аудіокнига Зарубіжна класика

Аудіокнига “Собор Паризької Богоматері” скорочено слухати онлайн варто, щоб згадати про головні події трагічного твору Віктора Гюго.

“Собор Паризької Богоматері” аудіокнига скорочено

Аудіо “Собор Паризької Богоматері” подане у відео. Його доповнюють картинки, іллюстрації до твору, які допомагають краще запам’ятати зміст.

Про що книга “Собор Паризької Богоматері”?

Події починаються в Парижі 1482 року. На початку книги автор розповідає про П’єра Ґренгуара, бідного поета. Гренгуар є автором містерії, яка має бути виконана 6 січня 1482 року в Палаці правосуддя на честь фламандського посольства. На жаль, увагу натовпу швидко відволікає спочатку жебрак Клопен Трульфу, потім самі посли, потім імпровізована організація виборів короля блазнів. Дзвонар собору Паризької Богоматері Квазімодо обраний королем блазнів через свою потворність. Містерія закінчується тим, що зупиняється через відсутність глядачів.

Гренгуар у відчаї йде гуляти містом. Того вечора він бачить циганку Есмеральду, танцівницю, яка була неймовірно гарна. Після її виступу він стежить за нею. Есмеральду мало не викрадає Квазімодо в супроводі таємничого чоловіка, одягненого в чорне (це був архідиякон собору Нотр-Дам, Клод Фролло), але її врятує втручання капітана гвардії Феба де Шатопера. Есмеральдо з першого погляду закохалася у свого рятівника.

Гренгуар далі блукає містом і потрапляє до Двору Чудес, району, де мешкають злодії, волоцюги та найлютіші гангстери міста. Його хотіли повісити за те, що він прийшов до них без запрошення. Гренгуара рятує  Есмеральда, погодившись одружитися з ним, але лише для того, щоб врятувати його.

Частина III розповідає про собор Паризької Богоматері, його історію, про місто Париж, яким воно було у той час.
Частина IV розповідає про те, як Фролло усиновив Квазімодо, і до юності архідиякона. Він був важкою, жорсткою і сумною дитиною. Його життя було повністю присвячене пошукам знань, і він відчуває прихильність лише до двох людей: свого молодшого брата, вихованого ним, розгубленого школяра, який проводить час у кабаре та борделях; і горбаня Квазімодо, якого він усиновив у чотири роки, коли побачив, як його покинули під стінами собору. Фролло дав клятву не вступати в статеві стосунки з жінками, про яких він невисокої думки. Він ненавидить циган.

У частині VI Квазімодо судять за спробу викрадення. Суд — це фарс, і Квазімодо, якого ніхто не вислухав, який нічого не зрозумів, засуджують до двох годин на ганебному стовпі на площі Гревській.

На цій площі Гревський знаходиться вежа відлюдників, яка служить камерою для добровільної самітниці, сестри Гудули. Група жінок розмовляють неподалік про життя леді Пакетт на прізвисько Ла Шантефлері, чию чарівну дитину п’ятнадцять років тому викрали цигани, коли їй було менше року, і замінили її горбатою дитиною (Квазімодо, якого пізніше забрав Фролло). Ла Шантефлері збожеволіла від горя через втрату дочки, яку вона так і не знайшла. Махієтт переконана, що сестра Ґудула – це не хто інший, як Шантефлері, оскільки вона зберігає у своїй келії маленький дитячий черевичок, єдину річ, яка лишилася від її дочки. Крім того, самітниця відчуває люту ненависть до циган, і зокрема до Есмеральди. Незабаром після цієї розмови Квазімодо привозять на площу Гревську і піддають тортурам. Коли горбань знемагає від спраги, він просить води. Лише Есмеральда підходить до нього і дає йому попити.

Частина VII. Минає кілька тижнів. Есмеральда танцює на площі перед собором Нотр-Дам, а Гренгуар тепер виступає поруч з нею як жонглер. На Есмеральду дивиться натовп, а також Фролло з вежі собору і Феб де Шатопер. Потім він йде до своєї майбутньої дружини Флер-де-Ліс, будинок якої був навпроти собору. Впізнавши циганку, він приводить її до Флер-де-Ліс. Есмеральда закохана у Феба. Вона змушує Флер-де-Ліс  відчувати ревнощі. Коза Джалі ще й розставляє букви так, що з них утворюється ім’я Феб. Після цього циганку Флер-де-Ліс виганяє.

Фролло звертається до Гренгуара, щоб змусити його говорити про Есмеральду, і розуміє, що вона закохана у Феба. Минають дні. Фролло поступово стає одержимим своєю пристрастю до циганки та ревнощами до Феба. У той час як його брат Жан регулярно витрачає всі свої гроші в кабаре та публічних будинках, приходить просити його позичити йому грошей, Клода Фролло відвідує метр Жак Шармолю, і Жан ховається під час їхньої розмови. Він скористався нагодою і вкрав гаманець, який там був. Виходячи з собору, Жан зустрічає Феба, який є одним із його друзів. Феб, який зовсім не закоханий в Есмеральду, але хоче провести з нею ніч, того ж вечора домовився зустрітися з циганкою в кабаре.

Клод Фролло, який бачив, як Жан підійшов до Феба і чув, як той хвалився своєю крадіжкою,йде  непомітно стежити за двома чоловіками. Коли Феб кидає Жана п’яним після того, як вони разом випили, Клод підходить до нього і просить дозволити йому подивитися на його розваги з циганкою в обмін на плату. На зустріч до Феба приходить Есмеральда, і саме тоді, коли вона збиралася піддатися його залицянням, з’являється Клод Фролло і вбиває капітана, а сам тікає.

У частині VIII Есмеральду заарештовують і судять за вбивство Феба де Шатопера. Її також підозрюють у чаклунстві. Вона дізнається, що Феб, ймовірно, мертвий, і перестає стверджувати, що невинна. Піддавшись тортурам, вона зізнається у всьому, в чому її звинувачують. Через деякий час Фролло приходить до неї в підземеллі, зізнається їй у коханні та пропонує їй допомогу, але вона відмовляється і відштовхує його. Вона все ще закохана у Феба, вбивцею якого вона вважає його. Насправді Феб вижив, але вирішує більше не бачитися з Есмеральдою, побоюючись, що ця історія зашкодить його хорошій репутації та майбутньому шлюбу. Через два місяці після ночі зустрічі з циганкою Феб знаходиться у Флер-де-Ліс, коли Есмеральду приводять на соборну площу, щоб її повісили. Есмеральда бачить Феба живим і кличе його, але він поспішно йде геть: Есмеральда, у розпачі. Але несподівано втручається Квазімодо, хапає її і тягне до церкви, яка стає її притулком.

У частині IX Фролло, який блукає містом, переживає страждання через свій стан, він думає, що Есмеральда мертва. Того ж вечора, повернувшись у Нотр-Дам, він непомітно зустрічає циганку. Кілька днів у соборі Квазімодо спостерігає за молодою дівчиною. Він намагається умовити Феба приїхати до Есмеральди, але той категорично відмовляється. Щоб не ображати кохану все більше й більше, Квазімодо каже Есмеральді, що він не знайшов Феба. Горбань намагається дати юній дівчині зрозуміти, що зовнішність – це ще не все, але циганка все ще сильно закохана у Феба і все ще сліпо вірить, що капітан теж її любить. Любов Квазімодо до Есмеральди починає переважати над його відданістю Фролло, аж до того, що коли Фролло намагається образити циганку, Квазімодо зупиняє його. Жан повертається, щоб попросити у брата грошей, але той проганяє його.

У частині X Фролло просить Гренгуара врятувати Есмеральду. У поета є ідея, схвалена Фролло: закликати розбійників, з якими жила Есмеральда, прийти і врятувати її. Серед ночі головорізи, що набігли у великій кількості, взяли в облогу собор. Але двері закриті, і Квазімодо стримує вторгнення до прибуття солдатів, посланих королем Людовіком XI, якого швидко попередили. Задля самозахисту Квазімодо вбиває Жана Фролло (брата архідиякона), який того ж дня приєднався до жебраків та злодіїв. Жебраки були знищені солдатами короля.

В книзі XI. Есмеральда з Гренуаром та чоловіком у чорному покидають собор. Залишившись наодинці з Есмеральдою, Фролло знову освідчується їй у коханні та намагається переконати її: він може допомогти їй втекти й таким чином врятувати її від смерті, якщо вона погодиться бути з ним. Але вона все одно відмовляється. Розлючений, він кидає її в лапи старої відлюдниці Гудули, а сам йде кликати солдатів.

Сестра Ґудула впізнає в циганці власну доньку Агнес, викрадену циганами п’ятнадцять років тому. Сестра Ґудула хоче врятувати Есмеральду, однак міські вартові знаходять молоду циганку й знову тягнуть її на шибеницю. Мати помирає від удару по голові під час боротьби за порятунок дочки. З вершини собору Нотр-Дам Квазімодо та Фролло стають свідками страти Есмеральди через повішення. Квазімодо розуміє, що Фролло винен у смерті Есмеральду. Розлючений горбань штовхає архідиякона з вершини вежі, а сам помирає в підвалі Монфокона, тримаючи на руках тіло Есмеральди, яка нарешті залишилася з ним навіки. Через два роки люди знайшли їхні скелети переплетеними, а коли намагалися роз’єднати їх, то скелет Квазімодо розсипався на пил.

Оцініть статтю
Додати коментар