“Позолочена рибка” Космовська скорочено

Короткий зміст

Барбара Космовська “Позолочена рибка” скорочено читати Ви можете за 20-25 хвилин. Короткий зміст твору “Позолочена рибка” передасть сюжет і Ви зрозумієте про що цей твір.

“Позолочена рибка” Космовська скорочено

Листи до себе (цей розділ тут і далі написано у формі щоденникових записів)
Коли Аліції було вісім років її батьки розлучились. Це стало страшним ударом для дівчинки, адже до останнього вона навіть не підозрювала про таке рішення батьків. І дивним було їхнє пояснення чому саме вони розлучились – вони зробили це заради Аліції. Ну як таке може бути? Поки їхня сім’я була разом, то Аліцію не інакше як Страшенно Розпещеною Одиначкою не називали, але після розлучення вона стала просто Аліцією.

Бути там і тут
Серпень добігав кінця. Гостини Аліції у Крушині в бабусі й дідуся ось-ось мали закінчитись і від цього дівчинці ставало страшенно сумно. Вона зовсім не хотіла повертатись в місто додому і ладна була залишатись в селі завжди і навіть пити молоко з пінкою від корови Панни Фризуні. Але бабуся пояснювала, що вона мусить бути і там і тут, бо лише так вона буде щасливою. Якби ж вона жила в селі, хіба воно аж так їй подобалось? Аліція все ж стояла на своєму, хоч і розуміла, що від’їздити все одно доведеться.

Коробка з фотографіями
Аліція знала, що одного дня вона стане фотографом. Декілька років тому дідусь подарував їй свій старенький “Нікон” і відтоді кожного року Аліція поповнювала свою коробку з фотографіями. Особливим заняттям було проявляти плівку в невеликій кімнатці на горищі, куди вхід був дозволений лише Аліції й дідусю. Він постійно оцінював роботи онуки й відмічав, що з року в рік вони стають все кращими й кращими. Дівчинка те і діло намагалась сфотографувати бабусю, але вона постійно відмовлялась. Та одного разу їй все-таки це вдалось. Фото вийшло дуже гарне! Окремим конвертом були фото Роберта, її друга, що мешкав неподалік бабусі й дідуся. Кожне літо вони проводили разом, але не цього. Тепер Роберт поїхав на роботу в Німеччину збирати огірки і мав повернутись лише наприкінці літа. Аліція переживала, що вони так і не побачаться.

Портрет
Бабуся й дідусь купили будинок в селі якраз коли народилась Аліція. Вони залишили міську квартиру її батькам, але Аліція досі пам’ятає кабінет дідуся-адвоката з величезним портретом його прадіда. Тепер же це кабінет її мами, яка займається дослідженням життя і творчості шведської письменниці Астрід Ліндґрен. Її ж портрет тепер висить на місці, де висів портрет її прадідуся.
Вже минуло шість років відтоді як батьки Аліції розлучились, але краще від цього дівчинці (попри всі завіряння батьків) не стало. Їй досі хотілось мати сім’ю, справжню, з мамою і татом.

Сара
Аліція вже скучила за своєю подругою Сарою. Вони познайомились ще в першому класі і відтоді стали нерозлийвода. А в другому класі, коли Сара зачинила в туалеті сина директора школи Оттона за те, що той вилив клей на Аліцію, Сару полюбила ще й мама Аліції. Іноді Аліція заздрила безтурботності Сари і хотіла б бути такою ж. Вона навіть одного літа приїздила в село разом з Сарою – тоді вони облазили всі дерева і яри навколо. Тепер же Сара залишалась в місті, бо підпрацьовувала на базарі – продавала фрукти й овочі.

Міс Літа
Тато познайомив Аліцію з міс Літа шість років тому. Тоді, як і тепер, дівчинка зовсім не хотіла її сприймати. Спочатку вона взагалі ставилася до неї вороже, але тепер просто з увічливою холодністю. Яким же здивуванням було для Аліції, коли тато їй повідомив, що в неї буде братик чи сестричка. Хоч тоді Аліція взагалі не хотіла ні братика, ні сестрички, та тепер не уявляла свого життя без маленького Фридерика. Тепер вона страшенно за ним скучила і вже чекала зустрічі.

Кохання й огірки
І хоч Аліція чекала на Роберта, та в бабусі про нього не питала. Та от бабуся сама заговорила про нього. Аліція сказала, що їй не так уже й треба зустрічі з Робертом, але сама згадала минулорічне свято проводів літа, на якому Роберта попросили заграти і саме тоді вона помітила його неймовірно яскраві зелені очі. Тепер же вона за ним страшенно сумувала. Бабуся пояснювала, що він поїхав на роботу, щоб заробити грошей на нову скрипку, бо саме з хорошим інструментом він планує навчатись в музичному ліцеї. Окрім того, бабуся повідомила, що Роберт приїздить вже завтра.

Серце в короні
Цієї ночі Аліція не могла заснути. Бабуся як завжди прийшла поцілувати її перед сном і побачила, що вона не спить. Вона зрозуміла, що онучка думає про Роберта і розповіла свою історію першого кохання. Вона була приблизно того ж віку, що й Аліція, коли вперше закохалась в гураля на ім’я Єнджей, що врятував її в горах від грози. Хоч вона йому теж подобалась, та ніяких кроків до зближення він не робив. Врешті час йшов і почуття гасло, а потім бабуся зустріла дідуся.

Класна дівчина й хамелеон
Наступного дня приїхав Роберт. Бабуся й дідусь розпитували його про роботу в Німеччині, а він все розповідав. Робота була важкою і на заняття музикою часто не було сил. Але наприкінці роботи Роберт разом з господарями поїхав на свято музики і там його господар пан Гаале попросив його заграти. Всі зачаровано слухали його гру.
Після розмови зі старенькими Роберт з Аліцією лишились удвох. Хлопець подарував Аліції браслет з хамелеоном і він був настільки гарним, що вона просто не могла дібрати слів.

Золота рибка
Аліція хотіла б щоб наступні дні тривали якомога довше. Але час йшов і близився її від’їзд. Одного дня Аліція подарувала Роберту біографію Вівальді і він був надзвичайно радий такому подарунку. Та, коли вони вже повертались додому, побачили п’яного батька Роберта. Хлопець кинувся допомагати, аби той бодай дійшов додому. Аліції було шкода Роберта і його тата. З розповіді бабусі й дідуся вона знала, що тато Роберта був хорошим ветеринаром, але, коли померла його дружина, він ніби помер разом з нею.

Розставання й зустрічі
Аліції настав час їхати додому. Бабуся й дідусь складали її речі в машину, щоб відвезти на вокзал. Роберт пообіцяв у вересні приїхати в місто – йому якраз треба купити нову скрипку. Аліція зовсім не хотіла їхати.
На вокзалі її замість тата зустріла мама і це трохи засмутило дівчинку. Мама пояснила, що тато трохи зайнятий, тому не зміг приїхати, але пізніше вони обов’язково зустрінуться.

Крихти пирога
Цього ж дня до Аліції приїхав тато. Дівчинку неабияк здивувало те, як він виглядав – постарів, був зовсім змучений. Аліція запропонувала йому яблучного пирога, що його спеціально для тата передала бабуся, але він відмовився – мусив пояснити чому не забрав Аліцію з вокзалу. Виявилось, що Фридерик серйозно захворів. Він уже декілька тижнів перебував в лікарні. Аліція була в розпачі.  Чому їй ніхто нічого не сказав? Знову для її ж спокою? Дівчинці було дуже боляче і сумно. Пізно вночі вона відкрила свої щоденникові записи.

Листи до себе
Аліція звертається до Роберта і розповідає йому, що сталось з Фридериком. Їй неймовірно сумно. Вже завтра вона піде до нього в лікарню і подарує фото ящірки, за якою вона бігала ледь не все літо. Добре, що в неї є хороші спогади про останні дні літа. Але ж братик в цей час страждав від численних обстежень! А може це її провина? Адже коли він народився, вона зовсім не хотіла його…

Гіркий смак цитрини
Наступного дня Аліція прийшла провідати Фридерика в лікарні. Хлопчик виглядав хворим, проте був бадьорим. Розповідав сестричці про місцеві порядки, про друзів яких встиг завести. Аліція подарувала йому фото ящірки і йому вона страшенно сподобалось. З лікарні повертались разом з міс Літа, Клаудією, як тепер її називала Аліція. Дівчинка запропонувала себе для пересадки органів, але Клаудія сказала, що не тільки в цьому річ. Разом вони пили каву і лимонад з цитринами. Клаудія помітила Робертів подарунок і похвалила його.

Сара, світло й тінь
У гості прийшла Сара й Аліція одразу ж розповіла їй про хворобу братика. Сара їй щиро співчувала. Сама ж Сара розповіла, що все літо провела на роботі – продавала овочі і фрукти. Дівчата почали обговорювати однокласників, зокрема Дорцю, яка добряче задавалась, за що її й не любили дівчата. Аліція згадала Бориса, якому Дорця подобалась і зрозуміла, що Сарі подобається Борис, хоч подруга в цьому й не зізналась. Після помітного посмутнішання Сари Аліція вирішила не розповідати їй про останні літні дні з Робертом, а на питання від кого браслет збрехала й сказала що це подарунок від бабусі й дідуся.

Місце для ящірки
Аліція знову провідала Фридерика в лікарні. Хлопчик був дуже радий і попросив її вийти на прогулянку. Медсестри дозволили і вони вийшли на подвір’я лікарні подихати справжнім повітрям,  як сказав Фрицек. Малий розповідав, що його ображає його сусід Патрик, а сам він закоханий у медсестру Зосю. Аліція уважно слухала його, та коли він почав запитувати про смерть це не абияк збентежило дівчинку, вона не знала що відповісти і просто перевела розмову на інше.

Листи до себе
Аліція помітила, що вони зблизились з Клаудією і це їй дуже подобалось. Їй здалось, що вони навіть чимось схожі між собою. Тато нарешті зізнався, що він боягуз. Він навіть не розмовляє з Фрицеком, а будь-що хоче його розсмішити. Мама ж перебуває у своєму світі і нічого не бачить за написанням своєї книги.

Проблема з розміром XS
Сара розповіла Аліції, що до неї по овочі прихолила Дорця і вона страшенно схудла. Аліцію це занепокоїло – Дорця й минулого року була худою, то ж тепер вона напевне мала проблеми. Сара не зважала на ці зауваги подруги. Врешті, так і не дішовши згоди, дівчата розійшлися.
Вдома мама попросила перевірити Аліцію декілька розділів з її книги. Дівчинка, хоч як і не хотіла, але зробила це, не забувши похвалити маму.

Пальма
В лікарні Фридерик все ще був веселим і бадьорим. Він попросив маму принести йому пальму, яку вони посадили разом з Аліцією. Дівчинку це тішило. Вона зовсім не хотіла йти від братика.
Після лікарні Аліція вирішила поговорити з Клаудією про анорексію її однокласниці. Клаудія порадила бути обережною і намагатись допомогти дівчинці.

Анорексія й фальшивий Цуговський
В школі Аліція запропонувала однокласникам поговорити з Доротою про її хворобу, але ніхто не знав як це зробити. На допомогу прийшла вчителька біології, до якої Дорота сама звернулась з проханням про допомогу.
Фридерик меншав з кожним днем і дедалі менше хотів виходити на свіже повітря. Аліцію це дуже непокоїло і навіть лякало.

Радість розміром з горошинку
В суботу мав приїхати Роберт, тому настав час поговорити з мамою про те, що Аліція запросила його пожити в неї два дні. Вихопивши нарешті маму з роботи Аліція розповіла їй про приїзд Роберта, але мама повела себе дуже дивно – почала кричати. Дівчинку це дуже засмутило і вона, навіть не дослухавши маминих пояснень, зачинилась в кімнаті.

Листи до себе
Аліція зовсім не розуміє своєї мами. Як вона могла? Чому? Ще й хоче тепер про щось поговорити? Іноді дівчинка почуває себе дорослішою за своїх батьків. Їй дуже прикро, що вона знаходить більше підтримки в міс Літа, а не у власної мами.

Рубрика “Особисте”
Вранці Аліція побачили на столі листа від мами. Вона вибачалась за свою поведінку і повідомляла, що радо прийме Роберта на два дні. Дівчинка була рада і тут же побігла на кухню до мами. Вони помирились.
В школі, коли Аліція розповіла Сарі про приїзд Роберта, то подруга засмутилась. Вона саме йде в суботу на вечірку до Бориса і хотіла взяти з собою Аліцію. Сара прохала подругу прийти разом з Робертом хоча б на декілька хвилин й Аліція здалась.

Незручні питання
В лікарні Фридерик знову запитував про смерть. Аліція не знала як відповісти. Сльози виступали їй на очах і вона силкувалась будь-що переконати Фрицека і себе в тому, що все буде добре. На допомогу їй прийшла волонтерка Зуза, яка пояснила, що хлопчик не боїться смерті, але боїться самотності, тому треба зробити все, щоб він її не відчував.

Луки іншої трави
Аліція радо зустрічала Роберта на вокзалі. Вони увесь день провели разом. Хлопець купив нову скрипку. Аліція хотіла, щоб їхня прогулянка тривала дні й місяці! Ввечері вони пішли на вечірку до Бориса, на яку Аліцію запрошувала Сара. Виявилось, що на вечірці всі курили траву і Сара вже ледь стояла на ногах. Аліція вирішила забрати звідси подругу, але її зовсім не хотів відпускати Борис. На допомогу прийшов Роберт, який ледь не відбив Сару з Борисових рук.

Наполеонівська кампанія
Вдома мама Аліції привела Сару до почуттів. Їй було соромно за те, що сталось. Але вона швидко прийшла до тями.
Аліція провела вихідні з Робертом. Вона пишалась тим, як він захистив Сару. Аліція була щаслива.

Листи до себе
Аліції було якось соромно за те, що вона була така щаслива, коли Фридерику з кожним днем гіршало. Дівчинка почувала свою провину, хоч і розуміла, що має право на щастя і саме воно додає їй сил. До того ж її гнітила ситуація з Сарою. Вона відчувала, що вони все більше й більше віддаляються одна від одної.

Липова гілка для маленького лижника
Фридерику стало ще гірше. Він тепер навіть не хотів вставати з ліжка. Клаудія привезла йому лижний костюм, про який він так мріяв. Аліція одягла братика і разом вони пішли на прогулянку. Дарма, що на вулиці був вересень, головне, що хлопчик був щасливий! Після невеличкої прогулянки він страшенно втомився. Його стан вкотре змусив Аліцію плакати.

Тінь вельможної пані
В школі Аліція посварилася з Сарою. Дівчинці досі було трохи соромно за ту вечірку і, коли Борис покликав її на побачення в кіно, вона відмовилась. Сара сказала, що зробила це заради Аліції, заради дружби, але Аліція відповіла, що їй не потрібно таких жертв. Слово за слово і дівчата добряче посварились.

Листи до себе
Аліція була в розпачі. Вона не знала, що казати Сарі і як поводитись. Їй було прикро, що дружба, яка як вона вважала триватиме вічно, тепер розпадалась на шматки.

Щастя на порозі
Аліція купила Фрицекові золоту рибку. Ну, це був звичайний помаранчевий вуалехвіст, але він мав бути саме золотою рибкою для братика.
Вдома на дівчинку чекав сюрприз. Мама приготувала справжню локшину (а не чергові напівфабрикати, як завжди до цього). Після вечері вони сиділи й пліткували. Аліція була дуже рада, що може поділитись з мамою своїми радощами і прикрощами. Мама розповіла, що їй подобається колега з роботи, Аліція ж поділилась своїми почуттями до Роберта.

Золота рибка-2
Аліція подарувала Фридерикові золоту рибку і хлопчик одразу забажав поїхати додому. Аліція справді хотіла, щоб його бажання якнайшвидше здійснилося. Після лікарні вони з Клаудією знову говорили. Аліція розповіла, що в класі всі з розумінням поставилися до хвороби Дороти. Але її дружба з Сарою зараз майже завершилась! Клаудія порадила трохи почекати.

Листи до себе
Аліція отримала листа від Роберта. Він виграв конкурс у Відні й отримав стипендію. Дівчинка була щиро рада за нього, але її засмучувало його спілкування з віолончелісткою Касею. Ні, вона зовсім не ревнує. А може й так. Та і як тут не ревнувати, коли про цю Касю більше інформації, ніж про самого Роберта?

Світло в темряві
Фридерика виписували з лікарні. І хоч хлопчик радів своєму поверненню додому, та його рідні не дуже. Вони знали, що надії вже немає. Аліція тепер навіть не намагалась усміхатися. Ввечері всі провели час разом. Вперше за довгий час.
Вдома мама збиралась на побачення. Вона вибачалась перед донькою за те, що зараз така щаслива. Але Аліція розуміла її, для щастя немає правильного моменту. Мама повідомила, що отримала для Фридерика запрошення до трьох найкращих лікарів-онкологів. Аліція попросила її повідомити про це Клаудії з татом. Вони були раді, що в них з’явився хоч промінчик надії, та Фридерикові ставало дедалі гірше.

Подарунки
Роберт повідомив Аліції, що незабаром знову приїде до неї. Дівчинка дуже зраділа! Вона похвалила мамине кулінарство і повідомила, що знову приїде Роберт. Мама також була рада. До того ж Аліція нарешті помирилась з Сарою. Дівчатка сиділи в кімнаті і говорили про все на світі. Вони насправді були раді, що помирились. Мама Аліції сповістила їм новину – вона нарешті дописала книгу! Аліція раділа за маму.

Листи до себе
Однокласниця Аліції Дорота поправилась на три кілограми і завдячувала цьому саме Аліції. Вона сама подякувала їй у шкільному туалеті. Аліція навіть не уявляла, що можна пережити такі щасливі хвилини в цьому місці.

Позолочена рибка
Аліція пообіцяла вчительці біології спробувати встигнути написати реферат. Вчителька ж сказала, що в неї є важливіші справи – зворий братик. Тому, навіть якщо вона не встигне цього року, то не біда.
Аліція лиш ввечері прийшла до Фридерика. Хлопчик був зовсім стомлений і засмучений. Він розповів, що загадав золотій рибці дійти до полички, але не зміг. Рибка зовсім не золота, лише позолочена!

Кохання в пластиковому стаканчику
Аліція була рада приїзду Роберта. Вони увесь день провели разом і багато говорили. Роберт розповів, що думав над своїми почуттями до Аліції і ніяка Кася з ними й поряд не стояла! Аліція була дуже втішена. Проте хлопець попередив, що Аліція все одно має суперницю. Її ім’я дівчинка вгадала вже сама – музика.

Листи до себе
Роберт поїхав, але цього разу Аліція вже не почувалась самотньою. Вона була щиро вдячна Робертові за його відвертість, хоч вона й була трохи болісною. Аліція розуміла, що вона стала дорослішою і завдячувала цим Робертові і Фридерику. Останній навчив її бути мужньою.

Час повітряних зміїв
Був брудний сірий листопад. Життя продовжувалось, хоч Аліції було складно в це повірити. Фридерика не стало. Вона споглядала чорну землю, квіти й іграшки, які її вкривали. На похороні було багато її однокласників й учителька біології. Думками Аліція зверталась до Роберта. Вона втратила свого братика, але була не сама. Вона була разом з Клаудією, татом, мамою.

Райська яблуня
Минув рік. Тепер Аліція сиділа в останньому ряду поруч з татом. Вони чекали коли оголосять результати конкурсу. І от перемогу отримує Клаудія зі своїм документальним фільмом про госпіси. Вона зняла його в пам’ять про Фридерика, зняла, щоб допомогти іншим пройти тією ж дорогою, що й вона. Аліція пишається Клаудією. А та запрошує дівчинку на сцену, бо саме вона допомагала їй і підтримувала увесь цей час. На сцені поряд з Клудією Аліція згадує свого маленького братика.

Автор: cup_of_flowers

Переказ надано лише для сайту dovidka.biz.ua від 11 липня 2019

Оцініть статтю
Додати коментар