Білл Клінтон зовнішня і внутрішня політика

білл клінтон внутрішня та зовнішня політика Історія

Білл Клінтон зовнішня і внутрішня політика

Вільям Джефферсон Клінтон або Білл Клінтон вступив в боротьбу за пост президента в жовтні 1991 року. 3 листопада 1992 року за нього проголосувало більше 100 млн. чоловік – 55% всіх виборців. Він отримав 43% голосів. Інавгурація президента Вільяма Джефферсона Клінтона відбулася 20 січня 1993 року. В урочистій промові оголосив коротко напрямки своєї політики – оподаткування різних соціальних верст, медична реформа, боротьба з безробіттям і інфляцією, дотримання миру з іншими країнами, налагодження відносин з ворожими державами.

Білл Клінтон внутрішня політика коротко

В Білий Дім 42-рій президент США прийшов з гаслом «відновлення американської мрії» і «наведення порядку в домі». Адміністрація президента розробила програму «В першу чергу – народ. Як ми всі разом зможемо змінити Америку », в якій розробила пріоритети політики з ключових питань життєдіяльності держави і пропонувала заходи щодо поліпшення стану держави.

Клінтон в соціальні програми пропонував вкласти більше 50 млрд. дол на рік протягом 4-х років з подвійним зменшенням бюджетного дефіциту. Стратегія президента демократа полягала в наступному:

-внутрішньоекономічна перебудова держави: конверсія економіки, тобто в перенесенні акцентів в сферу мирного виробництва від оборонної галузі
– перебудова структури оподаткування: створення системи справедливого розподілу податків для всіх верств населення
– поліпшення системи освіти: для всіх бажаючих продовжити свою освіту в коледжі надавалися державні позики, розроблялися програми для професійного перенавчання робітників
– перебудова системи державної охорони здоров’я: поступове створення можливості отримувати мінімальне медичне обслуговування для всіх верств населення
-реформа федерального уряду: передбачала скорочення 100 тис. робочих місць і зменшення витрат на утримання федерального уряду.

Білл Клінтон вважав, що американська держава зможе зберегти свої лідируючі позиції на світовій арені лише шляхом створення кращої системи навчання і освіти населення.

Перші місяці президентства Білл Клінтон був зайнятий питаннями охорони здоров’я та ратифікації північноамериканської угоди про вільну торгівлю (НАФТА). План щодо реформування системи охорони здоров’я піддався критиці з боку Конгресу. Індустрія страхування здоров’я навіть проти нього зробила серйозні лобістські заходи. У 1994 році реформа системи охорони здоров’я не була прийнята.

Але стабільне економічне зростання і порівняно високий рівень зайнятості сприяли тому, що Білла Клінтона переобрали на другий термін. У 1996 році він став першим демократом, якого обрали повторно. Основне завдання адміністрації президента – досягнення збалансованого бюджету при реалізації соціальних програм. Президент розширив медичну допомогу інвалідам та дітям через нову програму медичного страхування «Медікер». Він домігся виділення субсидій студентам коледжів. Вже у 2000 році велика частина американських громадян регулярно отримували допомогу за програмами державного соціального страхування і допомоги.

Збільшилося число робочих місць до 10 млн. І знизився рівень безробіття. Практично не було інфляції. Державна скарбниця стала поповнюватися грошима. В період його правління повсюдно поширилася Всесвітня комп’ютерна мережа Інтернет.

Зовнішня політика Білла Клінтона

Адміністрація президента висунула зовнішньополітичну програму з метою закріпити сприятливий для Америки розклад сил в світі, а також забезпечити їй контроль над розвитком міжнародної ситуації. Білл Клінтон оголосив про програму «Партнерство заради миру». Вона формувала нові відносини в сфері безпеки між Північноатлантичним союзом і його партнерами заради миру. Для країн, які не входили до Північноатлантичного альянсу, відкривалася можливість військового співробітництва з НАТО.

Важливі зовнішньополітичні кроки президента Клінтона і його адміністрації:

-врегулювання громадянської війни в Бостоні шляхом підписання Дейтонських угод в 1995 році
-налагодження відносин з Росією
-в 1993 році укладено договір про створення Палестинської автономії з метою врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту
-Америка вела успішну війну проти Югославії в 1999 році

Правління Білла Клінтона було затьмарене політичним скандалом, пов’язаним з його романом з 22-літньою практиканткою Білого дому Монікою Левінські.

В цілому період управління США Біллом Клінтоном увійшов в історію як «золота ера» благополуччя, відносної безпеки і економічного процвітання.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. надька

    помилуйте космонавтів, живі люди, жити хочуть, так не можна відноситись до людей, помилуйте їх, хай людей в небо не пхають. Вже всі зглузду з”їхали від ненависного відношення і Земля неправильно стоїть. Помилуйте космонавтів.

    Відповіcти