Богдан-Ігор Антонич хронологічна таблиця

богдан ігор антонич хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Богдан-Ігор Антонич хронологічна таблиця життя і творчості відомого поета та прозаїка допоможе визначити головні події його біографії.

Б.І. Антонич хронологічна таблиця

5 жовтня 1909Народився на Лемківщині в родині греко-католицького священика.Початкову освіту майбутній поет здобував під наглядом приватної вчительки.
1920–1928Навчався у Сяноцькій гімназії гуманітарного типу імені Королеви Софії. Був одним з кращих учнів.
Середина 1920-хБатьки Богдана Ігоря Антонича жили у селі Бортятин (Львівської області), де отець Василь був місцевим парохом. Б. І. Антонич часто приїжджав сюди, тут написав низку своїх творів.
1928-1933Навчання у Львівському університеті за спеціальністю “Польська філологія”. Почав вивчити українську літературну мову, писав перші твори, які зачитував у колі студентів-українців.
1931Перший свій вірш поет опублікував у пластовому журналі «Вогні». Пізніше виходить  книжка поезій “Привітання життя”dovidka.biz.ua
1932-1933Велика гармонія
1934Три перстені: поеми й лірика.
1936Книга Лева. Крім того, він випробовував свої сили у прозі та драматургії. Залишилася незакінчена новела «Три мандоліни» та великий фрагмент повісті, що мала називатися «На другому березі». Він склав лібрето до опери «Довбуш», що її мав написати Антін Рудницький.
6 липня 1937Помер Антонич у молодому віці. Після перенесеного апендициту та наступного запалення легенів перевтомлене довгою і високою гарячкою серце не витримало. Похований у Львові.
Оцініть статтю
Додати коментар