Брати Райт коротка біографія та цікаві факти

Наука

Хто такі брати Райт? Що винайшли брати Райт?

Брати Райт були американцями, які створили перший літак та здійснили перший політ.

Брати Райт коротка біографія

Вілбер і Орвілл Райт – це брати, яким приписують винахід літака. Вони були першими, хто зробив успішний політ на апараті з двигуном важчому за повітря. Сьогодні поїздки, які раніше займали місяці на човні і поїзді, тепер можна зробити на літаку за кілька годин.

Вілбер, народився 16 квітня 1867 біля Ньюкасла в Індіані, а Орвілл — 19 серпня1871 у Дейтоні, штат Огайо. Вони виросли в Індіані і Огайо, кілька разів переїжджаючи разом зі своєю сім’єю. У них було 5 інших братів і сестер.

Хлопчики росли, винаходячи різні речі. Вони зацікавилися польотами, коли їх тато подарував їм іграшковий вертоліт. Вони експериментували зі створенням власних вертольотів, а Орвілл любив створювати повітряних зміїв.

Вони багато років працювали і експериментували з планерами, покращували конструкцію крила і органи управління. Потім їм довелося навчитися робити ефективні пропелери і полегшений двигун для польоту. У цьому першому польоті було багато технологій, ноу-хау і сміливості.

Саме Орвілл зробив знаменитий перший політ. Політ відбувся в Кітті-Хок, Північна Кароліна, 17 грудня 1903 року. Вони вибрали Кітті-Хок, тому що там був пагорб, хороший вітер і піщаний пляж, що допомогло б пом’якшити посадку в разі аварії. Перший політ тривав 12 секунд. Відстань першого польоту (пілотом був Орвілл) – 37 метрів. У той же день вже Вілбер протримався в повітрі 59 секунд і подолав 260 метрів.

Перший літак був зроблений з ялинових планок, його довжина становила 6,4 м, висота – 2,7 м, розмах крил – 12,3 м. Пропелер приводився в рух ланцюговою передачею, подібну з велосипедною.

У наступні два роки брати продовжували вдосконалювати конструкцію аероплана і зробили більше 200 польотів. 22 травня 1906 отримали патент на свій винахід. 1908 вони зробили ряд поїздок по всьому світу, демонструючи можливості своїх літальних апаратів. У 1909 році брати створили компанію «Райт», яка займалася виробництвом літаків і підготовкою пілотів.

Брати Райт були в першу чергу піонерами в області польоту. Вони виконали велику роботу над аеродинамікою, гвинтами і дизайном крила. До винаходу літака вони управляли друкарнею, а потім – успішним магазином велосипедів.

30 травня 1912 року в Дейтоні помер від черевного тифу Вілбер Райт. Орвілл помер 30 січня 1948 також в Дейтоні. Після його смерті перший моторний літак «Флаєр-1» був переданий в якості експоната в Смітсонівський інститут у Вашингтоні.

Брати Райт: цікаві факти

З міркувань безпеки батько братів попросив їх не літати разом.

19 серпня, день народження Орвілла Райта, також є Національним днем ​​авіації.

Вони вивчали, як літають птахи, і використовували форму їх крил, щоб допомогти розробити крила для своїх планерів і літаків.

Необхідні технічні знання брати Райт придбали, працюючи багато років у своєму магазині, де продавали друковані преси, велосипеди, двигуни та інші механізми.

Обидва брата залишилися холостяками.

У школі робили повітряних зміїв, яких продавали.

Оцініть статтю
Додати коментар