“Чарлі і шоколадна фабрика” характеристика героїв

чарлі і шоколадна фабрика характеристика героїв читати 6клас

«Чарлі і шоколадна фабрика» — казкова повість валійського письменника Роальда Дала про пригоди хлопчака Чарлі Бакета на шоколадній фабриці геніального і дивакуватого кондитера містера Вонки.

“Чарлі і шоколадна фабрика” характеристика героїв

Головні герої твору:

 • Чарлі – головний герой, хлопчик із бідної родини, вихований та слухняний. Ввічливий та терплячий. Попри злидні він уміє радіти життю та цінувати те що має.
 • Містер Вонка – директор незвичайної шоколадної фабрики. Талановитий кондитер.
 • Август Глуп— жадний і ненажерливий хлопчик, який постійно їсть. Він невихований та нахабний.
 • Верука Солт— розбалувана дівчинка із сім’ї власників фабрики по переробці горіхів, звикла, щоб всі її примхи негайно виконувались. Вона груба, невихована та нахабна.
 • Віолетта Борігард— дівчинка, що постійно жує жуйку, установила світовий рекорд — жує одну жуйку протягом трьох місяців;
 • Майк Тіві — хлопчик, що зранку до ночі дивиться телевізор. Грубий, жорстокий, невихований. Думає, що справжнє життя лише в іграх та в телевізорі.

Ім’я персонажа

До відвідин фабрики

На фабриці та після відвідин фабрики

Август Глуп

Постійно їсть, гладкий.

Неслухняний, ненажерливий, лінивий

Звалюється у шоколадну річку

Уроки:

• більше ніколи не потрапляти в ту жахливу трубу;

• не їсти багато, щоб не потрапити у безвихідне становище;

• цікавитися в житті ще чим-небудь, окрім їжі.

Віолетта Боригард

Мрія – отримати жуйку, якої вистачить на все життя; побити рекорд із жування гумки.

Неслухняна, егоїстка

Куштує жуйку, ще не готову до споживання

Уроки:

• не бути чорною, як чорниця.

• їсти не жуйку, яка заміняє продукти, а справжню їжу.

Верука Солт

Хоче все мати, закатує істерики, якщо у неї чогось немає.

Вередлива, нестримана, заздрісна

Потрапила у сміттєвий бак

Уроки:

• мусить слухати, коли її попереджають;

• мусить думати, перш ніж щось робити;

• мусить довести, що її голова – не порожній горіх.

Майк Тіві

Вважає, що справжнє життя лише в телевізорі.

Потрапив у телевізор.

Уроки:

• повернути собі свій зріст або принаймні знайти потрібну баскетбольну команду;

• зрозуміти, що життя дуже цікаве та різноманітне.

Чарлі Бакет

Любить шоколад, хоче потрапити на шоколадну фабрику, добрий слухняний,

ввічливий, терплячий

Співчуває іншим дітям; нічого не їсть без дозволу, хоча дуже голодний; не хоче переїжджати на фабрику без своєї родини.

Власник фабрики

“Чарлі і шоколадна фабрика” цитатна характеристика героїв

 • Чарлі Бакет 

« Він міг відчути смак шоколаду єдиний раз на рік , на свій день народження . Уся родина заощаджувала для цього гроші і , коли настав знаменний день , йому з самісінького ранку дарували невеличку шоколадну плиточку »

«Йдучи вранці до школи, він бачив у вітринах крамничок цілі стоси величезних шоколадних плиток. Він зупинявся й дивився на них, притискаючись носом до скла і стікаючи слиною. Щодня він бачив, як інші діти виймали з кишень шоколадні цукерки й пожадливо їх поглинали, і це, звичайно, була для нього велика мука…»

 • Верука Солт 

« Дівчинка кричала на батька : « Де мій золотий квиток ? Я хочу золотий квиток !». Вона годинами лежала на підлозі , хвицала ногами й страшенно лементувала ».

«Перевіряють, чи не зіпсована в середині. Дивіться далі…Ой лихо, вона таки зіпсований горішок . Куди вони її тягнуть ? – Туди, де викидають зіпсовані горішки. До сміттєпроводу».

«…всі-всі-всі білки, що сиділи за столом, стрибнули на Веруку, вчепившись їй у тіло. Двадцять п’ять білок схопили дівчинку за праву руку й повисли на ній. Ще двадцять п’ять білок схопили її за ліву руку й теж повисли…»

 • Віолета Борігард 

  « Дівчина говорила дуже швидко й дуже голосно , та нелегко було зрозуміти її слова, бо водночас вона так само шалено жувала жуйку » .

  «Яке ж то було жахливе видовище! Її лице , руки, ноги, шия – власне кажучи, все тіло, вся шкіра, а заодно й копиця кучерявого волосся стали сліпучо- фіолетово – чорні – як чорничний сік!».

«…Та врятувати Віолету було годі. її тіло роздималося й змінювало форму з такою швидкістю, що вже за хвилину перетворилося на величезну круглу темно-синю кулю – власне, на велетенську ягоду чорниці, – а від самої Віолети Бореґард лишилося тільки по парі крихітних ніжок та ручок, що стирчали з величезної круглої ягоди, та ще малесенька голівка нагорі»

 • Майк Тіві 

« Дев’ятирічний хлопець сидів перед величезним телевізором , не зводячи очей з екрана , й дивився фільм , у якому одна зграя бандитів розстрілювала з автоматів іншу » .

«Ти гарний хлопчик,- сказав містер Вонка,- але говориш забагато. Отож! Коли я вперше побачив, як діє звичайне телебачення, то мені в голову стрельнула чудова ідея…».

«Та Майк Тіві вже зірвався й побіг. Щойно почувши слова містера Вонки: «Я майже впевнений, що можна… авжеж, можна», він розвернувся й стрімголов помчав до протилежного кутка зали, де стояла велика телекамера…»

 • Августус Глуп

« Він щодня з’їдає стільки шоколадних цукерок ,що було б просто неймовірно , якби він його ( золотий квиток ) не знайшов . Їсти – це його пристрасть . Це єдине , що його цікавить …».

«Нещасного хлопчиська   затягувало далі й далі – до отвору однієї  з тих велетенських труб, що звисали в річку. Врешті він геть зник з очей, його протягло    під  поверхнею й потужно засмоктало в трубу. Усі на березі річки затамували дух, видивляючись, де він вигулькне.»

 • Містер Вонка

« І що то був за дивовижний чоловік ! На голові він мав чорний циліндр . Одягнений був у фрак із розкішного темно-фіолетового оксамиту . Із його підборіддя стирчала акуратна чорна цапина борідка . А очі він мав невимовно ясні. Ох , а яким він здавався розумним …».

“Сам містер Вонка раптом розхвилювався ще дужче, і відразу стало видно, що він цей цех любить найбільше. Він стрибав довкола казанів та апаратів, мов дитина, що отримала різдвяні дарунки й не знає, який розгортати спочатку. Спершу він зняв накривку з величезного казана й принюхався; тоді оббіг барильце з якоюсь липкою жовтою речовиною, встромив туди пальця й облизав; тоді метнувся до якогось апарата й попереставляв на ньому з десяток важільців та ручечок; потім крізь скляні дверцята стурбовано зазирнув у велетенську духовку, зрадів побаченому й захихотів, потираючи руки».

«- Ви лишень уявіть, – вигукнув містер Вонка, – коли я цю систему поширю по всій країні… ви сидітимете вдома, дивлячись телевізор, і раптом на екрані з’явиться реклама, а голос диктора скаже: «ЇЖТЕ ШОКОЛАДКИ «ВОНКА»! ВОНИ НАЙКРАЩІ В СВІТІ! ЯКЩО НЕ ВІРИТЕ, ПОКУШТУЙТЕ САМІ – ПРОСТО ЗАРАЗ!»

чарлі і шоколадна фабрика головні герої

«Чарлі і шоколадна фабрика» аудіокнига (переказ)

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Інформатик

  Цікава ця казкова повість…

  Відповіcти
 2. Інформатик

  А є ще цитатна характеристика Майка Тіві: — Я хочу дивитися телевізор! — пищав він. — Я хочу дивитися телевізор! Я хочу дивитися телевізор! Я хочу дивитися телевізор!

  Відповіcти
  1. Ден

   Дуже цікава

   Відповіcти
 3. Дженніфер Афтон

  Дуже важливо

  Відповіcти
 4. Геймер

  Дякую вам

  Відповіcти