Чехов А.П. цікаві факти

антон чехов цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Антон Павлович Чехов (1860-1904) – російський письменник, загальновизнаний класик світової літератури. Цікаві факти з життя Чехова, його біографії ви дізнаєтеся в цій статті.

15 цікавих фактів про Чехова

1. За 25 років творчості Чехов створив близько 900 різних творів (коротких гумористичних оповідань, серйозних повістей, п’єс), багато з яких стали класикою світової літератури. Чехов входить у трійку найбільш екранізуємих письменників у світі (1-Шекспір, 2- Чехов, 3 – Діккенс).

2. Прізвище письменника пішло від старовинних імен Чох і Чех, але в родині самого Антона Павловича була легенда, що в роду у них був предок чех. Його дід був кріпаком, але зміг викупити вільну для всієї родини.

3. Йому подобалося підписувати свої твори цікавими псевдонімами, наприклад: Шампанський, Дяденька. У нього було приблизно 50 комічних псевдонімів, хоча найвідомішим вважається “Антоша Чехонте”.

4. Зріст Чехова – 1, 80 м.

5. Дитинство і юність Антона Чехова були дуже важкими – він з братами працював у крамниці батька з п’ятої ранку і до одинадцятої вечора. І при цьому ще навчався в гімназії та співав у церковному хорі. І це ще не все, чим був заповнений день Антона Чехова. Він ще вивчав кравецьке ремесло. Вдача батька Антона Чехова була дуже важкою по відношенню до всіх членів його сім’ї.

6. Антон Чехов був пристрасним колекціонером поштових марок. Він їх збирав усе життя. Відклеював від конвертів з листами, які йому приходили, а також купував у всіх країнах, які відвідував.

антон чехов скорочено7. Антон Чехов дружив з композитором Чайковським і навіть присвятив йому оповідання “Похмурий ранок”. Також близькими друзями Чехова були такі відомі письменники – Іван Бунін, Максим Горький.

8. Письменник збирав забавні прізвища, а потім використовував їх у своїх розповідях. Наприклад, Чимша-Гімалайський (“Агрус”, “Людина у футлярі”) або Проптер, Трахтенбауер, Розалія Йосипівна Аромат, Свінчутка, Зевул та інші.

9. Антон Чехов в 1890 році відвідав острів Сахалін і побував у всіх його селищах. За кілька місяців перебування на ньому Чехов спілкувався з людьми, дізнавався історії їх життів, причини заслання і набирав багатий матеріал для своїх нотаток. Він провів справжній перепис населення Сахаліну, зібравши кілька тисяч карток про жителів острова. Адміністрація острова суворо заборонила спілкуватися з політичними в’язнями, але він порушував цю заборону. У наступні 5 років Чехов писав книгу «Острів Сахалін»

10. Чехов після перебування на Сахаліні подорожує по всьому світу: Японія, Гонконг, Сінгапур, Цейлон, Константинополь, Західна Європа.

11. Чехов дуже любив собак. У нього було дві такси, яких звали Бром Ісаіч і Хіна Марківна. Також у письменники жили два мангусти, яких він привіз з подорожі на острів Цейлон. Вони жили у нього вдома до самої смерті.

12. У Чехова не було дітей, хоча він про них мріяв.

13. Чехов сідав писати лише в костюмі, сорочці та  в метелику.

14. Будучи лікарем, він приймав пацієнтів у себе на квартирі. А до тих з них, що не могли пересуватися самостійно, він їздив сам. Багато пацієнтів не платили Чеховуза лікування, так як грошей у них не було. Багато років Чехов присвятив благодійності. Він безкоштовно лікував людей, сприяв будівництву шкіл і лікарень … Благодійність він не покинув навіть тоді, коли вже і сам був тяжко хворий.

15. Письменник був невиліковно хворий. Через туберкульоз він змушений був ходити з тростиною. Помер він у 44 роки.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Вікторія

  Классно.Дуже сподобалося.Дякую

  Відповіcти
 2. Діанка Петрик

  Дякую!

  Відповіcти
  1. sunix

   Гог

   Відповіcти
 3. Лиза

  дуже вам дякую! ви супер!!!

  Відповіcти
 4. Даша

  Спасибо

  Відповіcти
 5. Наталія Кожукало

  Дякую.

  Відповіcти