Чим відрізняється фольклорна балада від літературної? Поняття фольклор та балада
Часто можна почути питання:”Чим відрізняється фольклорна балада від літературної?” А відповідь дуже проста!
Для початку треба розібратися, що таке фольклор. Фольклор — різножанрові твори, що виникають в певному середовищі, передаються з уст в уста з давніх-давен, зазнаючи певних змін, мають ритуально-магічне, обрядове, естетичне, розважальне, виховне значення. Або це просто усна народна творчість. А балада? Бала́да — жанр ліро-епічної поезії фантастичного, історико-героїчного або соціально-побутового характеру з драматичним сюжетом.
А тепер відповідь на головне питання:
Фольклорна балада передавалася з вуст в уста ( не мала писемної форми), має кілька варіацій, а ще не має певного автора, бо склав її народ. А літературна балада має писемну форму, не має варіацій та має певного автора.
Автор: little_rainbow_
Що таке фольклорна балада?
Фольклорна балада – ліро-епічний жанр усної народної творчості з динамічним сюжетом, з трагічною, часто фантастичною розв’язкою.
Для фольклорної балади характерно: своєрідний сюжет, у якому драматичне загострення конфлікту поєднується з психологічним зображенням внутрішнього світу героя, його почуттів, переживань; стрімкий розвиток подій, діалог.
Що таке літературна балада?
Літературна балада – це жанр ліро-епічної поезії фантастичного, історико-героїчного або соціально-побутового змісту з драматичним сюжетом.