Чого навчає історія Хлопчика-Зірки?

хлопчик зірка герої твору та цитати 5клас

Чому навчає казка “Хлопчик-Зірка”, яку написав Оскар Уайльд, яка головна думка твору стає зрозуміло, якщо прочитати казку повністю, або скорочено.

Чого навчає історія Хлопчика-Зірки?

Цей твір Оскара Уайльда навчає нас:

  • свідомо не чинити зла ніколи нікому;
  • шанувати матір і батька;
  • співчувати чужому горю

На початку твору Оскара Уайльда “Хлопчик-зірка” ми бачимо самозакоханого, жорстокого і зарозумілого хлопчика з холодним серцем і красивою зовнішністю. Він мучить тварин і відрікається від власної матері, а після цього йде покарання. Зовнішність героя стає такою ж жахливою, як і його душа.

Разом з потворною зовнішністю до нього приходить розуміння, того що його минуле життя жахливе. І тепер герой хоче знайти свою матір і вимолити у неї прощення.

Хлопчик-зірка проходить через жорсткі випробування і своїми вчинками підтверджує, що він змінився. А коли він отримує прощення, то нарешті знаходить гармонію, адже він тепер гарний і внутрішньо, і зовнішньо.

Головна думка казки полягає в тому, що людина не може бути щасливою, не володіючи співчуттям до живих істот. Казка вчить нас, що приносити біль і людям, і тваринам не можна. Заслужити щастя можна тільки добром і співчуттям до оточуючих. Тільки так можна добитися любові близьких людей і поваги товаришів.

Автор твору протиставляє прекрасну зовнішність головного героя його потворному внутрішньому світу. Письменник, ніби, хоче нам сказати, що краса зовнішня не існує без краси внутрішньої, а злість, нечутливість, безсердечність позбавляють усякої цінності будь-які, навіть найпривабливіші зовнішні риси.
  У казці «Хлопчик-Зірка» Оскар Уайльд засуджує жорстокість, егоїзм і бездушність. Як і в інших казках письменник велику увагу приділяє зміні внутрішнього світу свого героя, його душевному переродженню. Тільки милосердя повертає красу Хлопчику-зірці, який зміг побороти у собі бездушність.

Отож, казка вчить не пишатися своєю зовнішністю, не ображати слабких і бідних, не вважати себе вищими за інших людей. Вчить не бути жорстоким із тваринами. Вчить любити та поважати своїх батьків. Навчає виправляти свої помилки. Вчить допомагати нужденним, вчить ділитися останнім. Вчить бути справедливим.

Оцініть статтю
Додати коментар